0

„Przecz z Tuskiem”. Młody mężczyzna zakłócił konferencję lidera Platformy (WIDEO)

Reklama

Donald Tusk w zeszłym roku pojawił się w Świdnicy. W pewnym momencie wystąpienie lidera Platformy Obywatelskiej zostało zakłócone przez młodego mężczyznę, który wykrzyczał słowa, które raczej nie mogły się spodobać byłemu szefowi polskiego rządu.

POLECAMY TAKŻE: Fatalna wpadka w TVN. Widzowie na pewno nie chcieli tego usłyszeć (WIDEO)

Reklama

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. Głównymi faworytami do zwycięstwa są ugrupowania tworzące obóz Zjednoczonej Prawicy: Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Partia Republikańska. Jednak trzecia kadencja dla aktualnej opcji rządzącej jest uzależniona od wyniku, który uzyskają partię opozycyjne, z których przekazu można wywnioskować brak chęci do utworzenia wspólnego rządu z PiS i jego koalicjantami.

POLECAMY TAKŻE: Trudno powstrzymać łzy. Kubacki zdecydował się na mocne wyznanie

Na ten moment najsilniejszą partią w sondażach po stronie opozycji jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Jej liderem od lipca 2021 roku jest Donald Tusk, od którego powrotu KO odbudowało się w sondażach, lecz nie brak pytań, czy wyniki największej formacji opozycyjnej nie byłyby lepsze, gdyby jej liderem był ktoś inny niż Tusk.

POLECAMY TAKŻE: Nowe informacje ws. Klarenbacha. Jest reakcja ze strony TVP

O to był pytany między innymi Grzegorz Schetyna w rozmowie z RP.pl. Jego zdaniem:

Doświadczenie Donalda Tuska, historia jego, wiedza o polityce, rządzie, kampaniach wyborczych, debatach, Kaczyńskim jest ogromna. Nikt tutaj nie może i nie chce z nim konkurować. Natomiast ja myślę, że wszystko i wszyscy są potrzebni. Nie możemy zbudować poczucia, że ktoś jest wykluczony, że ktoś się nie angażuje. Te wybory, ja za każdym razem mówię, będą o wszystko. My wszyscy musimy pokazać jak bardzo nam na tym zależy – mówił Schetyna w rozmowie z rp.pl.

Reklama

Donald Tusk w Świdnicy

Lider Platformy Obywatelskiej odwiedził w zeszłym roku województwo dolnośląskie i położoną w nim Świdnice. W pewnym momencie młody człowiek przechodząc nieopodal lidera Platformy Obywatelskiej krzyknął „precz z Tuskiem”.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Nie jest to jednak pojedyncza sytuacja tego typu związana z liderem Platformy Obywatelskiej. W tym roku lider Platformy Obywatelskiej pojawił się między innymi w Bytomiu. W pewnym momencie konferencji z udziałem lidera PO pewien mężczyzna najpierw zaczął trąbić, następnie skierował kilka słów pod adresem Polityka – więcej na ten temat pod LINKIEM.

Źródło: Twitter, RP

POLECAMY TAKŻE:

Na to czekali widzowie. Gwiazda TVP wraca do popularnego programu

Na to czekali widzowie TVP. Nowe nieoficjalne informacje ws. Adriana Klarenbacha

Co dalej z Adrianem Klarenbachem? Wymowny opis dziennikarza TVP (FOTO)

Znany aktor nie żyje. Szokujące okoliczności śmierci

Znany dziennikarz zaatakował Straż Graniczną. Właśnie zapadł wyrok sądu

Reklama