0

Przykra informacja. Nie żyje znany polski dziennikarz

Reklama

Media obiegła bardzo przykra informacja – nie żyje Jerzy Rowiński. Dziennikarz w trakcie swojej kariery zawodowej był związany przez kilka dekad z Polskim Radiem. Z kolei w ostatnich latach pracował w Polskim Radiu RDC, które poinformowało o jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Nowe słowa Morawieckiego

Reklama

Jerzy Sowiński w swojej pracy zajmował się przede wszystkim tematyką muzyczną. W Polskim Radiu współtworzył audycje „Piosenki na życzenie”, „Lekka Nuta Klasyki”, „To było grane – Przeboje 4 dekad ”, „Sygnały Dnia” oraz również popularne „Lato z Radiem”. Dziennikarz dodatkowo współpracował także z POPradiem, gdzie miał swoją autorską audycję „Muzyczne wspomnienia Jurka Rowińskiego”. Poza pracą w radiu był także wykładowcą.

Z informacji przekazanych przez media wynika, że w ostatnim czasie Jerzy Sowiński walczył z poważną chorobą. W trakcie jej leczenia przebywał w ośrodku leczniczo-rehabilitacyjnym w Konstancinie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Niestety przy licznych obciążeniach  zdrowotnych (miażdżyca, polineuropatia cukrzycowa, która zwiększa deficyt neurologiczny) zapalenie płuc, które przeszedł Jurek, zostało obarczone dotkliwymi powikłaniami, którego wynikiem był  wstrząs septyczny – poinformowano kilka dni temu na jego profilu facebookowym.

Reklama

Nie żyje Jerzy Sowiński

O odejściu Jerzego Sowiński poinformowało za pośrednictwem mediów społecznościowych Polskie Radio RDC.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Zmarł wybitny dziennikarz muzyczny Jerzy Rowiński. Był legendarnym radiowcem, z branżą radiową związanym od ponad 30 lat. Na jego audycjach w Polskim Radiu wychowały się pokolenia słuchaczy – czytamy na profilu rozgłośni na portalu społecznościowym Facebook.

Stał się wybitnym autorytetem w muzyce rozrywkowej. Prowadził legendarne audycje, jak „Studio Stereo”, „Studio Gama”, „Magazyn Muzyczny Rytm”. Na zmianę prowadziliśmy „Muzykę Nocą” w Programie Pierwszym Polskiego Radia. U nas w radiu przez kilka lat prowadził audycję „Filharmonia RDC”. Był znakomitym dziennikarzem – powiedział prezes RDC Tadeusz Deszkiewicz.

Źródło: Radio RDC, Wirtualne Media

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama