0

Przykra wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Reklama

Nie żyje polska aktorka — Katarzyna Miernicka, która w trakcie swojej kariery występowała w takich znanych polskich prodykcjach jak „Klan”, czy również „Awantura o Basię”.  

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jest najnowszy sondaż wyborczy. Nie wszyscy będą zadowoleni

Reklama

Katarzyna Miernicka urodziła się 13 lutego 1964 roku w Warszawie. W 1987 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W latach 1987-99 aktorka występowała w Teatrze Ateneum w Warszawie. Po zakończeniu kariery była między innymi instruktorką technik wschodnich tai chi i również qigong – czytamy na portalu Film Polski.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Byłam dosłownie wyczerpana z energii. Zaczęłam szukać metody, która przyniesie mi ulgę, wytchnienie od rozhuśtanych emocji, a nade wszystko pozwoli złapać względną równowagę w życiu. I tak zetknęłam się z jogą i dosłownie niewiele później usłyszałam o taichi i qigongu – mówiła aktorka cytowana przez wp.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

–  Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam, jak mój chiński nauczyciel demonstrował wolne i pełne gracji ruchy, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu i radości, coś w środku mnie rozumiało, co on robił. Tak jakby moja energia życiowa – moja qi – przemówiła: „Znam to i chcę tego! O to mi właśnie chodziło, tego szukałam” – mówiła.

Reklama

Nie żyje Katarzyna Miernicka

Katarzyna Miernicka w trakcie swojej kariery aktorskiej wystąpiła w znanych krajowych prodykcjach.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Wśród nich możemy wymienić: „Klan”, Awantura o Basię”, „Amadeusz”, „Każda chwila”, „Kłamczucha”, „Kosmos”, „Spadek na życzenie”, „Niech żyje miłość”, „Tak tak”, „Bardzo dyplomatyczny obiad, czyli u licha z tą Europą?!”, „W labiryncie”, „Sceny nocne”, „Odwiedziny o zmroku” i również „Pole niczyje”.

W 1997 roku aktorka udzieliła swojego głosu pod postać Matyldy w filmie „Un Air Si Pur…”. Gwiazda serialu „W labirynt” zmarła 4 października w wieku 59 lat.

Źródło: Plejada, WP, Film Polski

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama