0

Przykra wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media – nie żyje Zofia Kucówna. Wiadomość na temat śmierci znanej polskiej aktorki przekazał Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ostatnim czasie aktorka grała w serialu „Barwy szczęścia”, „Dom nad rozlewiskiem”, czy również „Dwie strony medalu”.

Zofia Kucówna urodziła się 12 maja 1933 roku w Warszawie. W 1955 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie. Jej debiut teatralny nastąpił 26 listopada tego samego roku. Aktorka wielokrotnie nagradzana, a w tym między innymi: Nagroda Komitetu ds. Radia i Telewizji za rolę w „Opowieściach mojej żony” i Nagroda miasta stołecznego Warszawa. W 2023 roku aktorka otrzymała Wielką Nagrodę Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Zamościu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej.

Reklama

Polecamy także: Jest zdecydowana decyzja prezydenta. Tak zareagował Tusk

W latach 1955-57 występowała na deskach Teatru Młodego Widza w Krakowie, w latach 1957-59 w Teatrze im. Osterwy w Lublinie. Od 1959 aktorka pojawiała się przede wszystkim na warszawskich scenach: Teatru Powszechnego (1959-64, 1965-68), Teatru Ateneum (1964-65, 1982-86), Teatru Narodowego (1968-82). Z kolei w latach 1986-2006 występowała w Teatrze Współczesnym.

Reklama

Nie żyje Zofia Kucówna

Wiadomość na temat śmierci Zofii Kucównej przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. Zofia Kucówna zmarła w wieku 91 lat.

— Żegnamy Zofię Kucównę – znakomitą aktorkę, pedagożkę, autorkę książek, społeczniczkę. Dzisiaj opuściła swój ukochany Skolimów, miejsce bliskie Jej sercu, któremu oddała swój czas i siły, o które troszczyła się przez całe lata, zarażając tym młode pokolenie swoich studentów, pozostawiając nas w smutku, żalu i zadumie…

– poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Źródło: Związek Artystów Scen Polskich

Reklama