0

Przykra wiadomość. Nie żyje znany i wybitny polski aktor

Reklama

Bardzo smutna wiadomość obiegła media – nie żyje znany polski aktor Mieczysław Grąbka. Wiadomość na temat popularnego artysty zamieścił portal „Film Polski”. Grąbka w trakcie swojej wieloletniej kariery artystycznej wystąpił w takich produkcjach jak: „Ile waży koń trojański”, „Zakochany Anioł”, czy również „Wszystkie dziewczyny Mateusza”.

Mieczysław Grąbka urodził się 12 kwietnia 1950 roku w Krakowie. W 1973 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Z kolei jego debiut teatralny odbył się w tym samym roku  – 13 lipca. W 1978 r. otrzymał Nagrodę Artystyczną  Wydziału Kuktury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Krakowie. W 1980 r. otrzymał wyróżnienie za rolę Konstantego w spektaklu „Dziesięć portretów z czajką w tle” na XX Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Reklama

Od 1973 r. występował na deskach w Starym Teatrze w Krakowie. Wykonywał także obowiązki wykładowcy w PWST w Krakowie, gdzie w latach 1994-96 był prodziekanem Wydziału Aktorskiego wspomnianej uczelni. Wiadomość na temat śmierci Mieczysława Grąbka przekazał także profil Grzegorza Turnaua na Facebooku.

— Zmarł Mieczysław Grąbka (1950-2024).
Podziwiałem go jeszcze (jako pacholę) w „Zwierzeniach klowna”. W wielu innych rolach na scenie Starego. W filmach. Z biegiem lat, z biegiem dni. Aktor synkretyczny. Komiczny. Smutny. Wybitny

– czytamy w opublikowanym wpisie na Facebooku.

Reklama

Nie żyje Mieczysław Grąbka

Aktor Mieczysław Grąbka zmarł 1 kwietnia. W trakcie swojej kariery aktorskiej wystąpił w takich produkcjach jak: „Wszystkie dziewczyny Mateusza”, „Ile waży koń trojański”, „Podróż do wnętrza pokoju”, „Wyrok na Franciszka Kłosa”, „Tak zwana ludzkość w obłędzie”, „Z biegiem lat, z biegiem dni”.

Polecamy także: Jest zdecydowana decyzja prezydenta. Tak zareagował Tusk

Grąbka znalazł się także między innymi w obsadzie następujących spektakli teatralnych: „Królewna z leśnej krainy”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Nowe szaty cesarza”, czy również „My wciąż spieszący”.

Źródło: Media Społecznościowe, Film Polski

Reklama