0

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

Smutna wiadomość obiegła media – nie żyje Andrzej Richter. Wiadomość na temat śmierci aktora przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. Richter w trakcie swojej kariery aktorskiej wystąpił w takich produkcjach jak między innymi „Miasto z morza”, „Lokatorzy”, „Sąsiedzi”, czy również „Życie na gorąco”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zamieszanie w TVP. Pojawiły się nowe nieoficjalne informacje

Reklama

Andrzej Richter urodził się 19 listopada 1939 r. W 1964 r. ukończył Wydział Aktorski na PWST w Warszawie. Jego debiut teatralny nastąpił w tym samym roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja ws. TVP. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego

W czasie swojej kariery aktorskiej występował w następujących teatrach: Lubuskim im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze (1964-66), Polskim w Poznaniu (1966-68), Dramatycznym w Szczecinie (1968-72), Wybrzeże w Gdańsku (1972-79), Dramatycznym w Gdyni (1979-91) i Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (1991-2005).

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

Dodatkowo Andrzej Richter występował w krajowych prodykcjach serialowych i filmowych, wśród których możemy wymienić: „Filiżanki Yoko Ono”, „Miasto z morza”, „Epitafium 169”, „Sąsiedzi”, „Lokatorzy”, „Faceci do wzięcia”, „Pogranicze w ogniu”, „Koniec sezonu na lody”, „Życie na gorąco”, „Kazimierz Wielki”. Aktor znalazł się także w obsadzie spektakli telewizyjnych: „Przepis ze starej kroniki”, „Hamlet”, „Brzeg”, czy także „Rekonstrukcja poety”.

Reklama

Nie żyje Andrzej Richter

Wiadomość o śmierci Andrzeja Richtera przekazał Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci Andrzeja Richtera (19.11.1939 – 7.01.2024), emerytowanego aktora Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni, zaangażowanego członka naszego Stowarzyszenia od roku 1964 – poinformował Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Andrzej Richter w 100% angażował się nie tylko w pracę aktora, był również niezwykle uważny i wrażliwy na sprawy dziejące się wokół teatru, a przede wszystkim na sytuacje życiowe koleżanek i kolegów z zespołu teatralnego, nie tylko aktorskiego. Zawsze wiedział komu i jak trzeba pomóc. Jako przewodniczący zakładowej komisji „Solidarności” od początku jej istnienia budził zaufanie, dla wielu stawał się oparciem i drogowskazem. Pamiętał o wszystkich pracownikach teatru, którzy przeszli już na drugą stronę życia. Zawsze z symbolicznym kwiatem, zniczem i szarfą ZASP pro memoria – czytamy w fragmencie wpisu ZASP w mediach społecznościowych.

Z informacji przekazanych przez ZASP wynika, że pogrzeb Andrzeja Richtera odbędzie się 13 stycznia na cmentarzu parafialnym w Tczewie.

Źródło: ZASP, Film Polski

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama