0

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje legendarna aktorka

Reklama

Nie żyje Glenda Jackson. Aktorka dwukrotnie była laureatką nagrody Oscara. Statuetkę zdobyła w 1969 roku za rolę w „Zakochanych kobietach” i również w 1974 r. – za „Miłość w godzinach nadliczbowych”. Glenda Jackson zmarła w wieku 87 lat.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

Glenda May Jackson przyszła na świat 9 maja 1936 roku w Birkenhead w Wielkiej Brytanii. Zmarła w czwartek – 15 czerwca w brytyjskiej miejscowości Blackheath. Jej kariera aktorka rozpoczęła się w drugiej połowie lat 50. ubiegłego wieku.

POLECAMY TAKŻE: Tego Jerzy S. się nie spodziewał? Zaskakujące informacje ws. znanego aktora

Największą popularność przyniosły jej dwie role: „Zakochane kobiety” Kena Russella i „Miłości w godzinach nadliczbowych” Melvina Franka.

Obie rolę w tych filmach doprowadziły Glende Jackson do zdobycia dwóch statuetek amerykańskiej Akademii Filmowej.

POLECAMY TAKŻE: Jarosław Jakimowicz stracił pracę w TVP. Pojawiły się zaskakujące informacje

Jednak mimo sporej rozpoznawalności aktorka na początku lat 90. podjęła decyzję o porzuceniu aktorstwa i zaangażowania się w życie polityczne w Wielkiej Brytanii. Od 1992 do 2015 wykonywała obowiązki parlamentarzystki Izby Gmin z ramienia Partii Pracy.

Reklama

Nie żyje Glenda Jackson

W roku 2016 Glenda Jackson postanowiła powrócić do aktorstwa i wystąpiła między innymi w  „Elizabeth is Missing”. Jej mężem był Roy Hodges (1958 – 26.01.1976, rozwód). Para miała jednego syna Daniela Pearce Jacksona Hodgesa. Była członkiem Królewskiej Akademii Tetralnej (RADA). Z kolei w roku 1978 przyznano jej tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego (CBE).

POLECAMY TAKŻE: Na to czekało wielu widzów. Michał Rachoń zabrał głos w ważnej sprawie [WIDEO]

Glenda Jackson wystąpiła między innymi w filmach: „Mothering Sunday”, „The Secret Life of Arnold Bax”, „Morderstwo doskonałe”, „Dom Bernardy Alba”, „T-Bag’s Christmas Ding Dong”, „Ostatni taniec Salome”, „Poza terapią”, „Business as Usual”, „Dziennik żółwia”, „Powrót żołnierza” i również „The Patricia Neal Story”.

Źródło: RMF FM

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział także Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama