0

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje legendarna polska aktorka

Reklama

Nie żyje Hanna Zembrzuska. Wiadomość o śmierci aktorki przekazał Teatr Narodowy w Warszawie. Zmarła artystka była wdową po znanym polskim aktorze Janie Kobuszewskim. Znana była z ról m.in. Klary w „Zemście”, Anieli ze „Ślubów panieńskich” oraz Laury w „Kordianie”.

POLECAMY TAKŻE: Tego Jerzy S. się nie spodziewał? Zaskakujące informacje ws. znanego aktora

Reklama

Hanna Zembrzuska na deskach Teatru Narodowego zadebiutowała w 1960 roku rolą Stelli w „Fantazym” Słowackiego w reżyserii Henryka Szletyńskiego.

POLECAMY TAKŻE: Jarosław Jakimowicz stracił pracę w TVP. Pojawiły się zaskakujące informacje

Aktorka występowała także w przedstawieniach Józefa Wyszomirskiego – była Wiolą w „Wieczorze trzech Króli” Shakespeare’a oraz Ruth w „Niemcach” Kruczkowskiego.

Występowała również w repertuarze Fredrowskim – zagrała Klarę w „Zemście” w reżyserii Ewy Bonackiej i Anielę w „Ślubach Panieńakich. Pojawiła się również w roli Ani w „Wiśniowym sadzie” Czechowa w reżyserii Władysława Krasnowieckiego i Eliantany w Molierowskim „Mizantropie” przygotowanym przez Szletyńskiego.

POLECAMY TAKŻE: Na to czekało wielu widzów. Michał Rachoń zabrał głos w ważnej sprawie [WIDEO]

Hanna Zembrzuska wystąpiła także w przedstawieniach Kazimierza Dejmka: „Słowo o Jakubie Szel”, „Historya o chwalebnym zmartwychwstaniu Pańskim”, „Niezwykłe przygody pana Kleksa”, Kordianie” i w „Dziadach”.

Reklama

Nie żyje Hanna Zembrzuska

Z żalem żegnamy Hannę Zembrzuską, aktorkę Teatru Narodowego w latach 1959–1969. Artystka zmarła 16 czerwca 2023 roku – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Teatr Narodowy w Warszawie.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Po raz ostatni na scenie Teatru Narodowego wystąpiła w premierze NIE-BOSKIEJ KOMEDII Krasińskiego w reżyserii Adama Hanuszkiewicza (1969). Aktorka była żoną Jana Kobuszewskiego – czytamy w komunikacie.

Hanna Zembrzuska przyszła na świat 7 sierpnia 1934 roku w bułgarskiej Sofii. W 1957 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWST w Warszawie.

Na ekranie zadebiutowała w 1955 roku w filmie „Godziny nadziei” w reżyserii Jana Rybkowskiego. Aktorka wystąpiła również w produkcjach: „Warszawska syrena”, „Wolne miasto”, „Wyrok”, „Dotknięcie nocy” i „Wniebowstąpienie”.

Źródło: Filmweb.pl, Teatr Narodowy

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział także Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama