0

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje legendarny aktor

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media – nie żyje znany aktor Barry Newman, który zasłynął między innymi z roli Kowalskiego w filmie „Znikający punkt” z 1971 roku. Z informacji, do których dotarło Radio Zet wynika, że o śmierci artysty poinformowali jego przyjaciele za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie jest znana przyczyna śmierci Newmana.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

Barry Newman urodził się 7 listopada 1930 roku w Bostonie w Stanach Zjednoczonych. W trakcie swojej kariery wystąpił w wielu znanych filmach i także serialach. Jako dziecko ukończył Boston Latin School i w tym okresie przyjaźnił się z późniejszym gwiazdorem serialu „Star Trek” Leonardem Nimoyem.

Aktor skończył antropologię na Brandeis University. Następnie po odbyciu służby w wojsku kontynuował studia na Columbia University.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Największą popularność Newmanowi przyniósł angaż w filmie „Znikający punkt”, gdzie wcielił się w postać Kowalskiego. Aktor zagrał również główną rolę w serialu „Petrocelli”, gdzie wcielił się w Anthony J. Petrocelli. Newman we własnej osobie pojawił się w filmie „’Tis Autumn: The Search for Jackie Paris” z 2006 roku.

Reklama

Nie żyje Barry Newman

Z informacji podanych przez media wynika, że informacja o śmierci Barrego Newmana publicznie została ogłoszona z miesięcznym opóźnieniem. Aktor zmarł 11 maja 2023 roku w Columbia University Irving Medical Center w Nowym Jorku w wieku 92 lat.

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

W swojej karierze Newman występował w takich produkcjach, jak „Naked City”, „Get Smart”, „Petrocelli”, „Miasto w ogniu”, „Sprawa Jeffrey’a McDonalda”, „Panna Marple: Zwierciadło pęka w odłamków stos”, „Prawnicy z Miasta Aniołów”, „Napisała: Morderstwo”, „Tunel”, „JAG – Wojskowe Biuro Śledcze”, „Żegnaj kochanku”, „Nowojorscy gliniarze”, „Requiem dla Browna”, „Zabójcze wspomnienia”, „Angol”, „Wielka heca Bowfingera”, „Dobre rady”, „40 dni i 40 nocy”, „Życie na fali”, „Ugotowani”, „Detoks”, czy „Zaklinacz dusz”.

Jego ostatnią produkcją, w której wystąpił był komediodramat „Raise Your Kids on Seltzer” z 2015 roku.

Źródło: Radio Zet

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział także Piotr Żyła

Kolejny cios dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama