0

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany i wybitny polski dziennikarz

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media — nie żyje znany w wybitny polski dziennikarz Tadeusz Arpad Olszański. Wiadomość na temat jego śmierci przekazały media na podstawie informacji ze strony rodziny dziennikarza.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Wybrzmiała oficjalna informacja. Znany gwiazdor dołącza do TVP [FOTO]

Reklama

Tadeusz Olszański przyszedł na świat 28 sierpnia 1929 roku w miejscowości Stanisławów. W drugiej połowie 1943 roku jego rodzina wyprowadziła się na Węgry.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

To tam przyszły dziennikarz uczęszczał do polskiego gimnazjum, które znajdowało się w Balatonboglar. Następnie w Opolu zdał maturę. W 1952 roku ukończył studia na  Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

W trakcie swojej długoletniej kariery dziennikarskiej pełnił między innymi obowiązki zastępcy redaktora naczelnego „Sportowca”. Był również zastępcą redaktora naczelnego redakcji sportowej TVP.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Dodatkowo kierował działem olimpijskim Krajowej Agencji Wydawniczej. Do historii przyszły jego relacje z igrzysk olimpijskich, w których przekazywał wiele ciekawych informacji i anegdot z życia sportowców.

Reklama

Nie żyje Tadeusz Arpad Olszański

Tadeusz Arpad Olszański był również wielkim miłośnikiem literatury węgierskiej. W trakcie swojego życia przetłumaczył ponad czterdzieści powieści i dramatów.  W latach 1990-1994 pełnił obowiązki korespondenta Polskiego Radia i telewizji na Węgrzech i Jugosławii.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje legenda polskiego sportu

Dziennikarz związał się również zawodowo z tygodnikiem „Polityka”, gdzie pracował jako dziennikarz sportowy. Dodatkowo komentował wydarzenia mające miejsce na Węgrzech i także w innych krajach położonych na Bałkanach.

Dziennikarz został również nagrodzony nagrodą Fair Play UNESCO za książkę napisaną wspólnie z Janem Lisem – „Czysta Gra”. Natomiast w 2021 roku Tadeusz Olszański został uznany za najlepszego dziennikarza prasowego z okazji 100-lecia ukazywania się popularnego magazynu o tematyce sportowej „Przegląd Sportowy”. Tadeusz Olszański zmarł w wieku 94 lat.

Źródło: Radio Zet

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama