0

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany polski aktor [FOTO]

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media – nie żyje znany aktor Marcel Nowek. Wiadomość na temat jego śmierci przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. Artysta zasłynął w trakcie swojej kariery z gry w popularnym serialu telewizyjnym z czasów PRL – „Czterej pancerni i pies”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Reklama

Marcel Nowek urodził się 4 września 1932 roku. W trakcie swojej kariery artystycznej był zarówno piosenkarzem, jak i również aktorem. Występował w zespołach estradowych Lublina, Katowic i Warszawy. Brał udział w licznych koncertach i recitalach. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Marcel Nowek występował również w licznych filmach i serialach. Wielu fanów serialu „Czterej pancerni i pies” mogą go kojarzyć za sprawą roli Francuza. Następnie epizodycznie grał w wielu popularnych serialach m.in. „Do przerwy 0:1”, „Polskie drogi” czy „Dom”. Wystąpił także w „Quo vadis” i filmie „Kto nigdy nie żył…”.

Nowek nie ograniczał się tylko do aktorstwa. Artysta był założycielem, solistą i gitarzystą jazzowego zespołu „7 Czarcich Łap”, a w latach 1959-60 solistą orkiestry Polskiego Radia.

Reklama

Nie żyje Marcel Nowek

Przykrą wiadomość o śmierci 91-letniego Marcela Nowka przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. Pogrzeb aktora ma się odbyć na Starych Powązkach w dniu 20.09. o godz.14.30.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Z przykrością informujemy, że odszedł Marcel Nowek – piosenkarz, aktor. Występował w zespołach estradowych Lublina, Katowic i Warszawy. Brał udział w licznych koncertach i recitalach. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie – poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Starych Powązkach dnia 20.09. o godz.14.30 od bramy VI (od ulicy Ostroroga) – dodano na temat pogrzebu aktora.

Źródło: Związek Artystów Scen Polskich

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama