0

Rada Mediów Narodowych ostrzega opozycję. Chodzi m.in. o TVP

Reklama

Portal Interia opublikował na swojej stronie oświadczenie Rady Mediów Narodowych. – Rada Mediów Narodowych przestrzega liderów opozycji przed wprowadzeniem bezprawia w Polsce. Będziemy bronić mediów publicznych i ich pracowników przed zapowiadanymi przez opozycję działaniami łamiącymi prawo – czytamy w oświadczeniu Rady Mediów Narodowych, którego treść przytacza portal Interia.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

Z informacji podanych przez portal Interia wynika, że w trakcie posiedzenia Rady Mediów Narodowych, do którego doszło w piątek miał pojawić się pomysł dotyczący tego, aby Rada wydała specjalne oświadczenie, które miałyby stanowić obronę dla mediów publicznych i ich pracowników.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja obiegła media. Chodzi o Kurdej-Szatan i TVP

Taka reakcja ma mieć związek z zapowiedziami ze strony polityków opozycji, którzy mają twierdzić, że znajdą szybki sposób na to, aby TVP i Polskie Radio wtrącić z rąk Prawa i Sprawiedliwość.

Reklama

Oświadczenie Rady Mediów Narodowych

W projekcie oświadczenia, przedłożonym przez przewodniczącego Rady Krzysztofa Czabańskiego, czytamy, że jakiekolwiek zmiany w mediach publicznych „mogą nastąpić jedynie na drodze ustaw przyjętych łącznie przez Sejm, Senat i Prezydenta RP, czyli w procedurze zapisanej w Konstytucji RP”.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

– Próba podważenia ustaw np. przez uchylenie uchwał o powołaniu członków KRRiT i RMN, którzy mają ustawowo gwarantowaną sześcioletnią kadencję, w drodze likwidacji spółek mediów publicznych lub jakimkolwiek innym sposobem, omijającym tryb ustawowy, będzie złamaniem prawa i Konstytucji – czytamy w treści dokumentu przytoczonego przez portal Interia.

– Już sama zapowiedź postawienia w stan likwidacji mediów publicznych jest działaniem na szkodę polskiej kultury i racji stanu – czytamy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja TVP. Chodzi o znany program Adriana Klarenbacha

Z dalszych informacji wynika, że oświadczenie zostało przyjęte za sprawą większości głosów w stosunku 3:2, gdzie „Za” byli przedstawiciele PiS w Radzie, „przeciw” przedstawiciele opozycji. Więcej na ten temat na stronie portalu Interia – link podajemy w źródle na końcu artykułu. 

Przypomnijmy, że 15 października ostatecznie wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, a podium zamknęła Trzecia Droga tworzona przez Polskie Stronnictwo Ludowe i Polskę 2050 Szymona Hołowni. Powyżej progu wyborczego znalazły się jeszcze Lewica i również Konfederacja.

Mimo wszystko wynik zwycięskiej formacji Jarosława Kaczyńskiego nie pozwala na utworzenie większościowego rządu nawet w porozumieniu z posłami Konfederacji. W tym momencie Sejmową większość mogą utworzyć razem posłowie Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i również Lewicy.

Źródło: Interia

Foto: Wikipedia/obróbka własna

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama