0

Rodzinny dramat Elżbiety Witek. Stanowcza reakcja marszałek Sejmu

Reklama

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się do publikacji dziennikarzy Radia Zet, w której poruszono temat męża polityk Prawa i Sprawiedliwości, który od „od dwóch lat jest w ciężkim stanie zdrowotnym wymagającym ciągłej interwencji szpitalnej”.

POLECAMY TAKŻE: Nowe informacje ws. Klarenbacha. Jest reakcja ze strony TVP

Reklama

W materiale skupiono się także na bliskich kobiety, którzy postanowili złożyć zawiadomienie do prokuratury – „twierdząc, że miejsce na OIOM-ie od kilkunastu miesięcy blokuje mąż Marszałek Sejmu Elżbiety Witek”.

Autorami artykułu, który pojawił się na stronie Radia Zet są Mariusz Gierszewski i Radosław Gruca. Z uzyskanych przez nich informacji wynika, że na początku marca do Prokuratury Rejonowej w Legnicy wpłynęło zawiadomienie dotyczące śmierci pacjentki Jaworskiego Centrum Medycznego w Jaworze.

POLECAMY TAKŻE: Trudno powstrzymać łzy. Kubacki zdecydował się na mocne wyznanie

Z dalszych informacji wynika, że chodzi opodejrzenie popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień i wykorzystania zależności służbowej i osobowej przez szpital w Legnicy.

W artykule autorzy przytaczają słowa córki zmarłej pacjentki, która napisała, że: „Na oddziale intensywnej terapii w Legnicy od ponad roku przebywa Stanisław Witek, mąż Marszałek Elżbiety Witek. […] Dowiedziałam się, że Stanisław Witek w stanie wegetatywnym przebywa kilkanaście miesięcy na oddziale intensywnej terapii, choć powinien być już od dawna objęty leczeniem paliatywnym” – czytamy na stronie Radia Zet. Pełny link do artykułu Radia Zet zamieszczamy >>> TU.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowita sytuacja ws. Dawida Kubackiego. „Płakaliśmy z Martą razem” (WIDEO)

W tej sytuacji prędko postanowiła zareagować marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która za pośrednictwem swojego konta na Twitterze opublikowała oświadczenie, w którym na samym początku podkreśliła, że jest wstrząśnięta artykułem, który ukazał się na stronie Radia Zet.

Dla mojej rodziny i mnie samej artykuł to niewyobrażalne i niezrozumiałe cierpienie. Uważam, że informowanie o stanie zdrowia w ten sposób to sytuacja skandaliczna – czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Marszałek Elżbieta Witek – oświadczenie

Jestem wstrząśnięta dzisiejszym artykułem opublikowanym na stronie internetowej Radia ZET, który w bezprecedensowy i poniżający sposób opisał sytuację mojego męża przebywającego w szpitalu, w bardzo ciężkim stanie. Dla mojej rodziny i mnie samej artykuł to niewyobrażalne i niezrozumiałe cierpienie. Uważam, że informowanie o stanie zdrowia w ten sposób to sytuacja skandaliczna – czytamy w oświadczeniu.

POLECAMY TAKŻE: Znany dziennikarz zaatakował Straż Graniczną. Właśnie zapadł wyrok sądu

Mój mąż, Stanisław Witek, od dwóch lat jest w ciężkim stanie zdrowotnym wymagającym ciągłej interwencji szpitalnej. Leży w swoim rejonowym szpitalu w Legnicy. Lekarze od dwóch lat starają się o uratowanie jego życia. Nigdy nie zabiegałam o żadne specjalne traktowanie męża, ani o przeniesienie ze szpitala rejonowego, ani o inne ekstraordynaryjne środki przysługujące mnie oraz mojej rodzinie z mocy ustawy w związku z pełnionym urzędem – dodała polityk PiS.

POLECAMY TAKŻE: Afera w sprawie gwiazdora TVN i byłego posła. Usłyszeli zarzuty

Elżbieta Witek w związku z publikacją dziennikarzy Radia Zet zapowiedziała skierowanie sprawy na drogę prawną.

Źródło: Twitter, Radio Zet

POLECAMY TAKŻE:

Na to czekali widzowie. Gwiazda TVP wraca do popularnego programu

Na to czekali widzowie TVP. Nowe nieoficjalne informacje ws. Adriana Klarenbacha

Co dalej z Adrianem Klarenbachem? Wymowny opis dziennikarza TVP (FOTO)

Znany aktor nie żyje. Szokujące okoliczności śmierci

Znany dziennikarz zaatakował Straż Graniczną. Właśnie zapadł wyrok sądu

Reklama