0

Rzecznik Straży Granicznej skomentowała wyrok ws. Barbary Kurdej-Szatan

Reklama

Barbara Kurdej-Szatan pod koniec 2021 roku zamieściła bardzo kontrowersyjny wpis na swoim koncie na Instagramie. Publikacja dotyczyła sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i działań podejmowanych przez polskie SG. Kurdej-Szatan w bardzo emocjonalny sposób wyraziła swój pogląd, co zdaniem wielu osób było przekroczeniem bardzo cienkiej granicy.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Barbara Kurdej-Szatan w 2021 roku była znana przede wszystkim z gry w serialach Telewizji Polskiej i reklamie znanej sieci komórkowej. Wcześniej aktorka występowała również w znanych programach rozrywkowych publicznej telewizji. Jednak dobre czasy dla aktorki skończyły się po jednym z jej kontrowersyjnych wpisów w mediach społecznościowych. Chodzi o jej słowa zamieszczone na Instagramie na temat Straży Granicznej.

Radykalnie w sprawie Kurdej-Szatan zaregował ówczesny prezes Telewizji Polskiej – Jacek Kurski, który pozbawił aktorkę pracy na planie serialu „M jak Miłość”. To jednak nie koniec, bo Kurdej-Szatan pożegnała się również z pracą na planie reklam sieci komórkowej „Play”. Na dodatek w ostatnich miesiącach zachowanie artystki było rozpatrywane przez sąd.

POLECAMY TAKŻE: Kołtoń nie ma wątpliwości: „Przydałby się reprezentacji”

Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie Barbary Kurdej-Szatan, który dotyczył umorzenia postępowania. W związku z tym decyzja sądu ma charakter prawomocny i aktorka nie będzie już sądzona za swoje zachowanie wobec Straży Granicznej.

Reklama

Barbara Kurdej-Szatan uniewinniona. Jest komentarz Straży Granicznej

Do decyzji sądu w sprawie Barbary Kurdej-Szatan odniosła się Anna Michalska – rzecznik Straży Granicznej.

– Dobrze wiedzieć, że słowa „maszyny bez mózgu” nikogo nie obrażają, to na pewno znacznie może „ubogacić” wiele publicznych dyskusji – powiedziała rzecznik na temat orzeczenia w sprawie byłej gwiazdy Telewizji Polskiej.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej była jednym z głównych tematów w drugiej połowie 2021 roku. Kryzys rozpoczęły działania władz Białorusi, które starały się przerzucać na polską stronę migrantów. Jednym ze skutków tamtych wydarzeń jest wybudowanie wzdłuż granicy specjalnej zapory, która utrudnia dalsze działania białoruskich służb.

Źródło: Radio Zet

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Reklama