0

Sensacyjne słowa prezydenta. Chodzi o nowy rząd

Reklama

Zaskakującą wiadomość w czwartek przekazał prezydent Andrzej Duda. Chodzi o zapewnienia, które głowie państwa złożyli przedstawiciele obozu Zjednoczonej Prawicy. Wiadomo także, kiedy ma się odbyć pierwsze posiedzenie Sejmu w jego nowej kadencji.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja TVP. Chodzi o znany program Adriana Klarenbacha

Reklama

Wybory parlamentarne już za nami. Ostatecznie zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, a podium zamknęła Trzecia Droga tworzona przez Polskie Stronnictwo Ludowe i Polskę 2050 Szymona Hołowni. Powyżej progu wyborczego znalazły się jeszcze Lewica i również Konfederacja.

Mimo wszystko wynik zwycięskiej formacji Jarosława Kaczyńskiego nie pozwala na utworzenie większościowego rządu nawet w porozumieniu z posłami Konfederacji. W tym momencie Sejmową większość mogą utworzyć razem posłowie Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i również Lewicy.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji ma się odbyć 13 listopada — wynika z oświadczenia prezydenta Andrzeja Dudy.

To jest najszybszy możliwy termin, jaki wchodzi w grę, biorąc pod uwagę normy konstytucyjne – przekazał Andrzej Duda w oświadczeniu na temat nowego rządu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja obiegła media. Chodzi o Kurdej-Szatan i TVP

Trwa kadencja poprzedniego, urzędującego parlamentu. Ta kadencja kończy się w niedzielę, 12 listopada. Poinformowałem przedstawicieli wszystkich sił parlamentarnych, że nie widzę dzisiaj powodu, aby skracać konstytucyjną, 4-letnią kadencję Sejmu – zapowiedział prezydent.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda o deklaracji PiS

Mamy dzisiaj dwóch, poważnych kandydatów do stanowiska premiera. Mamy dwie grupy polityczne, które twierdzą, że mają większość parlamentarną. Które mają swojego kandydata na premiera. Jedną grupą jest Zjednoczona Prawica, drugą jest Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica. PiS poinformowało mnie, że kandydatem na premiera z ich strony jako ugrupowania, które wygrało, będzie premier Mateusz Morawiecki – przekazał prezydent.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Poinformowali, że zakładają, że będą posiadali większość na sali sejmowej, która umożliwi poparcie tego kandydata i jego propozycję ws. rządu – wskazał Andrzej Duda.

Andrzej Duda zaznaczył, że podobny komunikat usłyszał „ze strony KO, następnie Trzeciej Drogi. Usłyszałem, że kandydatem będzie Donald Tusk. Przedstawiciele Lewicy poinformowali, że będą mieli większość z KO i Trzecią Drogą. Ich kandydatem jest również Donald Tusk”.

Źródło: Radio Zet, Do Rzeczy

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama