0

Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media – nie żyje Hanna Zientara-Mokrowiecka. Wiadomość o śmierci aktorki przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Teatr Płocki. – Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dziś w nocy zmarła w Płocku nasza serdeczna koleżanka, doskonale wszystkim znana aktorka Hanna Zientara-Mokrowiecka. Miała 64 lata – poinformował Teatr Płocki.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Reklama

Nie żyje Hanna Zientara-Mokrowiecka. Artystka urodziła w 1959 roku. W 1986 ukończyła Wydział Lalkarski na PWST. Jej debiut teatralny miał miejsce w tym samym roku 19 grudnia, kiedy to wystąpiła w roli Kota Pazurro w „Przygodach podróżnika Pipsa” Stefana Friedmanna w reż. Tomasza Grochoczyńskiego w Teatrze Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu.

W 1990 roku zdała egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu. W 1992 roku otrzymała nagrodę płockiej „Srebrnej Maski” za rolę Puka w spektaklu „Sen nocy letniej” Williama Shakespeare’a w reż. Marka Mokrowieckiego z Teatru Dramatycznego im. Szaniawskiego w Płocku.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Kolejną płocką „Srebną Maskę” otrzymała w 2011 roku za „różnorodność postaci i kreacje w spektaklu” za rolę Haliny Kociemby w „Wydmuszce” Marcina Szczygielskiego w reż. Zbigniewa Lesienia z Teatru Dramatycznego im. Szaniawskiego w Płocku; wspólnie z Katarzyną Anzorge. Z kolei w 2018 roku aktorka otrzymała nagrodę „Cieszyńskiego Anioła”.

Reklama

Nie żyje Hanna Zientara-Mokrowiecka

Hanna Zientara-Mokrowiecka zmarła 5 listopada. W trakcie swojej kariery aktorskiej występowała w latach 1986–87 w Teatrze Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu. Od 1987 związana z Teatrem Dramatycznym w Płocku. Wystąpiła między innymi w filmie dokumentalnym – fabularyzowanym „Życie Solidarnością pisane”. Wystąpiła także w „Wesele w kurnej chacie”, „Show” i również w serialu „Miasteczko”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja obiegła media. Chodzi o Kurdej-Szatan i TVP

O śmierci artystki za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował Teatr w Płocku.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dziś w nocy zmarła w Płocku nasza serdeczna koleżanka, doskonale wszystkim znana aktorka Hanna Zientara-Mokrowiecka. Miała 64 lata. Trudno nam uwierzyć w to, co się stało. To była dla nas szokująca informacja i stanowczo przedwczesna… Hania do ostatnich chwil grała z nami na płockiej Scenie, a ostatnio uczestniczyła w próbach do przedstawienia premierowego „Udręka życia” Hanocha Levina, w reż. Karola Suszki. Premiera miała się odbyć 4 listopada 2023 r. – czytamy.

Źródło: Film Polski, Media społecznościowe

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama