0

Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media – nie żyje znana polska aktorka – Mirosława Krajewska. Wiadomość o śmierci artystki przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.  W ostatnich latach Mirosława Krajewska wystąpiła w takich produkcjach jak: „Barwy szczęścia”, „Popiełuszko. Wolności jest w nas” i także „M jak Miłość”.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

Mirosława Krajewska urodziła się 11 września 1940 roku w Warszawie. W 1962 roku ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 1974 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Z kolei w roku 2012 otrzymała  nagrodę za drugoplanową rolę w słuchowisku radiowym za rolę Babki Linstrumowej w słuchowisku „Dziura w niebie” na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

W latach 1962-64 występowała na deskach w Teatrze Śląskim w Katowicach. W latach 1964-97 aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie. Prywatnie była córką aktorki Danieli Makulskiej, matką aktorki Katarzyny Kozak i babcia Agaty Paszkowskiej. W trakcie swojej długoletniej kariery wystąpiła w wielu znanych polskich filmach, serialach i także spektaklach teatralnych.

Reklama

Nie żyje Mirosława Krajewska

Mirosława Krajewska zmarła 6 grudnia. Wiadomość na temat śmierci aktorki przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 grudnia 2023r. odeszła Mirosława Krajewska-Marczewska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Związana z Teatrami: Śląskim w Katowicach i Teatrem Dramatycznym w Warszawie. W 1974 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. W 2012 roku na festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie otrzymała nagrodę za drugoplanową rolę Babki Linstrumowej w słuchowisku radiowym „Dziura w niebie”. Spoczywaj w pokoju – poinformował ZASP za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Związek Artystów Scen Polskich

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

 

Reklama