0

Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

Smutna wiadomość obiegła media – nie żyje znany polski aktor Maciej Małek. Wiadomość o śmierci artysty przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. 

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zamieszanie w TVP. Pojawiły się nowe nieoficjalne informacje

Reklama

Maciej Małek urodził się 9 lutego 1937 roku w Szopienicach. Z kolei jego debiut w teatrze miał miejsce 31 maja 1958 roku. W trakcie swojej wieloletniej kariery występował w teatrach: Śląskim w Katowicach (1958-61), im. Jaracza w Łodzi (1961-2002). O jego śmierci poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja ws. TVP. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Maciej Małek, wybitny aktor związany z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi od 1961 roku, gdzie stworzył wiele poruszających i niezapomnianych ról. Od wielu lat był członkiem i aktywnym działaczem naszego Stowarzyszenia – czytamy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

Maciej Małek w trakcie swojej kariery aktorskiej wystąpił w takich produkcjach jak między innymi: „Wiosna”, „Bajland”, „Życie na gorąco”, czy także „Doktor Ewa”. Przez wiele lat pełnił funkcję Przewodniczącego Oddziału ZASP w Łodzi,Przewodniczącego Sekcji Teatrów Dramatycznych, Przewodniczącego Komisji ds. Repartycji.

Reklama

Nie żyje Maciej Małek

Maciej Małek zmarł 28 grudnia. Jego pogrzeb odbył się 4 stycznia w Łodzi. Jego pogrzeb odbył się na cmentarzu katolickim na Dołach w Łodzi. Wiadomość na temat pogrzebu znanego aktora pojawiła się również na profilu Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Dziś na cmentarzu katolickim na Dołach w Łodzi odbyło się ostatnie pożegnanie Macieja Małka, Zasłużonego Członka ZASP. Zmarł 28 grudnia w wieku 86 lat. Był aktorem teatralnym i filmowym, a także wieloletnim działaczem ZASP – przez lata pełnił funkcję Przewodniczącego Oddziału ZASP w Łodzi, Przewodniczącego Sekcji Teatrów Dramatycznych, Przewodniczącego Komisji ds. Repartycji – czytamy.

Źródło: ZASP, Film Polski

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama