0

Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

Smutna wiadomość – nie żyje aktor Ryszard Jakubisiak znany z gry w filmie „Kolejność uczuć”, gdzie wcielił się w postać Parysa. Jakubisiak pełnił również obowiązki zastępcy dyrektora Teatru Powszechnego w Warszawie. Był także współzałożycielem i kierownikiem Teatru Parabuch.

O śmierci aktora poinformował portal „Film Polski” i także Teatr Parabuch za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Reklama

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Ryszard Jakubisiak urodził się 24 stycznia 1948 roku. Jako aktor wystąpił w filmie fabularnym „Kolejność uczuć” z 1993 r., w którego obsadzie znaleźli się między innymi Daniel Olbrychski, Maria Seweryn, Wojciech Siemion i również Konrad Kujawski.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor i gwiazda popularnego serialu

W tym samym roku pojawił się także w filmie „Tylko strach” w reżyserii Barbary Sass. W obsadzie tej produkcji znalazły się dwie dobrze znane polskie aktorki: Anna Dymna i Dorota Segda.

Ryszard Jakubisiak był wieloletnim zastępcą dyrektora Teatru Powszechnego w Warszawie oraz współzałożycielem i kierownikiem Teatru Parabuch, który powstał w 1984 roku.

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

Teatr został założony w 1984 roku przez Ryszarda Jakubisiaka, Agnieszkę Kulińską i Andrzeja Puchała – kolegów z liceum, których łączyła pasja do teatru. Po ukończeniu szkoły postanowili kontynuować przygodę z aktorstwem i stworzyć własną grupę. Wkrótce z ogłoszenia dołączył Piotr Wawer, a następnie pozostali założyciele – czytamy na stronie Wikipedii.

Reklama

Nie żyje Ryszard Jakubisiak

Ryszard Jakubisiak zmarł 26 maja. Wiadomość o jego śmierci pojawiła się na stronie „Film Polski” i również na facebookowym profilu Teatru Parabuch.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Dody w TVP. „Przejdzie do historii” (WIDEO)

Drodzy Widzowie, z trudnym do wyrażenia bólem w sercu musimy Was zawiadomić, że wczoraj zmarł nasz Ojciec założyciel, Reżyser, Mentor, Przyjaciel… nasz Szef – poinformował Teatr.

Z dalszych informacji przekazanych przez teatr wynika, że pogrzeb Ryszarda Jakubisiaka odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca 2023 r. o godzinie 13:00 na Powązkowskim Cmentarzu Wojskowym. Pożegnanie będzie miało charakter świecki.

Źródło: Wikipedia, Teatr Parabuch, Film Polski

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama