0

Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje prowadzący popularnego programu TVP

Reklama

Nie żyje Jerzy Redlich – znany polski dziennikarz, tłumacz i również współtwórca „Listów o gospodarce” – znanego programu emitowanego na antenie Telewizji Polskiej, który przed laty współprowadził z Andrzejem Boberem i Andrzejem Zaporowskim. Jerzy Redlich zmarł w wieku 92 lat.

POLECAMY TAKŻE: Jan Englert usłyszał szokującą diagnozę. Poruszające słowa znanego aktora

Reklama

Jerzy Redlich urodził się 20 kwietnia 1931 roku w Wieliczce. Jego rodzice byli nauczycielami. Po zakończeniu drugiej wojny światowej zdał maturę w Katowicach, gdzie postanowiła przenieść się jego rodzina.

W 1955 roku ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Petersburgu (wówczas Leningrad). Po powrocie do kraju podjął się pracy w „Życiu Warszawy” jako dziennikarz, gdzie zajmował się przede wszystkim zagadnieniami ekonomicznymi.

POLECAMY TAKŻE: To już koniec. Gwiazda TVP wydała oświadczenie i odchodzi

Z kolei od 1980 Jerzy Redlich, Andrzej Bober i Andrzej Zaporowski prowadzili razem dobrze znany program na antenie Telewizji Polskiej –  „Listy o Gospodarce”, który w tamtych czasach był uważany za najpopularniejszy program publicystyczny w TVP.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

W latach 1990–1993 pełnił obowiązki szefa grupy korespondentów TVP w Moskwie. Jerzy Redlich był także korespondentem Radia Swoboda/Wolna Europa.

Reklama

Nie żyje Jerzy Redlich

Jerzego Redlicha pożegnał za pośrednictwem strony „Nowoj Polsza” Witalij Portnikow, ukraiński publicysta i dziennikarz, także korespondent Radia Swoboda.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Jeśli legendarny Jerzy Pomianowski był duszą „Nowoj Polszy”, to jego zastępca Jerzy Redlich był prawdziwym motorem publikacji. Jego długoletnia praca korespondenta w Moskwie – powiedziałbym, że bez złudzeń – pozwoliła zachować prawdziwie wizjonerską pozycję pisma w latach, gdy Polska z „kraju braterskiego” dla sąsiadów ze wschodu zmieniała się w demokratyczne państwo europejskie z własną tradycją kulturową i historyczną – napisał Portnikow.

Źródło: rp.pl, Wikipedia

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama