0

Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje znana polityk PiS

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media – nie żyje była poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Masłowska. Wiadomość na temat śmierci byłej parlamentarzystki przekazał wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk za pośrednictwem mediów społecznościowych. Mirosława Masłowska zmarła w wieku 80 lat.

POLECAMY TAKŻE: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje członek legendarnego polskiego zespołu

Reklama

Mirosława Masłowska z zawodu była lekarzem. Pracowała w Miejskim Szpitalu Dziecięcym jako chirurg dziecięcy, następnie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, gdzie pełniła m.in. funkcję dyrektora.

Mirosława Masłowska ukończyła Pomorską Akademię Medyczną. Była chirurgiem dziecięcym i zachodniopomorskim wojewódzkim inspektorem sanitarnym. W 1970 roku podczas wydarzeń grudniowych w Szczecinie ratowała ranne ofiary. Została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Mirosława Masłowska miała 80 lat – poinformowało TVP Szczecin.

POLECAMY TAKŻE: Trudno powstrzymać łzy. Kubacki zdecydował się na mocne wyznanie

Jej kariera polityczna rozpoczęła się w latach 90. Przez siedem lat (od 1998 do 2005 roku) pełniła obowiązki radnej Szczecina. W 2002 roku starała się o urząd prezydenta stolicy województwa zachodniopomorskiego z poparcia Prawa i Sprawiedliwości i również Platformy Obywatelskiej. Masłowska ostatecznie zajęła 8. miejsce.

POLECAMY TAKŻE: Nowe informacje ws. Klarenbacha. Jest reakcja ze strony TVP

Trzy lata później startowała w wyborach parlamentarnych do Sejmu. Otrzymała wówczas mandat posła V kadencji Sejmu. Następnie w kolejnych przeterminowych wyborach w 2007 ponownie udało jej się uzyskać kolejny mandat poselski.

Reklama

Nie żyje Mirosława Masłowska

Wiadomość o śmierci byłej parlamentarzystki przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Zmarła polityk była mamą Artura Szałabawki – posła Prawa i Sprawiedliwości od 2015 roku i w latach 2014–2015 przewodniczący rady miejskiej w Szczecinie.

POLECAMY TAKŻE: Takiego wyniku PiS nie miało od dawna. Polityczne trzęsienie ziemi w nowym sondażu

– Nie żyje Nasza koleżanka Mirosława Masłowska – mama Naszego kolegi Artura Szałabawki. Przez dwie kadencje była posłanką na Sejm, a wcześniej przez cztery kadencje radną Szczecina – poinformował w mediach społecznościowych wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Była poseł zmarła 29 maja w wieku 80 lat.

Źródło: TVP Szczecin, Twitter

POLECAMY TAKŻE:

Na to czekali widzowie. Gwiazda TVP wraca do popularnego programu

Na to czekali widzowie TVP. Nowe nieoficjalne informacje ws. Adriana Klarenbacha

Co dalej z Adrianem Klarenbachem? Wymowny opis dziennikarza TVP (FOTO)

Znany aktor nie żyje. Szokujące okoliczności także śmierci

Znany dziennikarz zaatakował Straż Graniczną. Właśnie zapadł wyrok sądu

Reklama