0

Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

Bardzo smutna wiadomość obiegła media – nie żyje znany polski aktor Maciej Damięcki, który w trakcie swojej kariery zasłynął między innymi z gry w popularnych serialach Telewizji Polskiej — „Plebania” i również „M jak Miłość”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

Reklama

Maciej Damięcki urodził się 11 stycznia 1944 w miejscowości Podszkoda. W roku 1966 ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Z kolei jego debiut na deskach teatru miał miejsce 5 stycznia 1967 roku – wystąpił wówczas w roli Lola w „Wieczorze zbrodniarzy” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W latach 1966-96 występował w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

POLECAMY TAKŻE: Przykra wiadomość. Nie żyje popularny aktor znany z legendarnego filmu

Maciej Damięcki prywatnie był synem aktorów Ireny Damięckiej-Górskiej i Dobiesława Damięckiego, bratem aktora Damiana Damięckiego, ojciecem aktorów Mateusza Damięckiego i Matyldy Damięckiej i także wujem aktora Grzegorza Damięckiego.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

W trakcie swojej kariery Maciej Damięcki wystąpił między innymi w następujących produkcjach: „M jak Miłość”, „Uwierz w Mikołaja”, „Plebania”, „Bulionerzy”, „Rozmowy kontrolowane”, „Tajemnica enigmy” i także „Kolumbowie”.

Reklama

Nie żyje Maciej Damięcki

Wiadomość o śmierci Macieja Damięckiego przekazał między innymi Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Znany dziennikarz nagle odchodzi z TVP?

– Z przykrością informujemy, że odszedł Maciej Damięcki – wspaniały aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, znany z występów w takich filmach jak „Rozmowy kontrolowane” czy „Ciało”. Widzowie zapamiętali go również z ról w serialach „Stawka większa niż życie”, „Czas honoru”, „Chłopi” i „Ekstradycja”, „Plebania”. Zawsze uśmiechnięty i pełen empatii dla koleżanek i kolegów. Będzie nam Go bardzo brakowało – czytamy na stronie Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Maciej Damięcki zmarł 17 listopada.

Źródło: Związek Artystów Scen Polskich, Film Polski

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat także 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama