0

Smutna wiadomość obiegła media. Znany aktor nie żyje

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media – nie żyje legendarny brytyjski aktor Michael Gambon, który był między innymi odtwórcą roli Albusa Dumbledore’a w popularnej na całym świecie serii o Harrym Potterze. O śmierci artysty poinformowała w specjalnym oświadczeniu jego rodzina.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Michael Gambon urodził się w 1940 roku w irlandzkim Dublinie. W latach 60. ubiegłego wieku zaczął występować na deskach teatru. Następnie jego kariera zwróciła się w kierunku występów w produkcjach telewizyjnych i w filmach kinowych. Wielu fanów kina z pewnością może kojarzyć jego rolę w „Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek” z 1989 roku, gdzie odegrał szefa magii i króla Jerzego V w produkcjach „Jak zostać królem” z 2010 roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Mimo wszystko być może największa widownia może go kojarzyć za sprawą angażu do roli Albusa Dumbledore’a, dyrektora szkoły w Hogwarcie w filmach dotyczących przygód Harrego Pottera. Artysta zaczął pojawiać się w produkcjach o młodym czarowniku od trzeciej serii, kiedy to zastąpił zmarłego Richarda Harrisa. Michael Gambon zmarł w wieku 82 lat. Wiadomość na temat jego śmierci przekazała rodzina za pośrednictwem specjalnego oświadczenia wydanego w tej sprawie.

Reklama

Nie żyje Michael Gambon

„Ukochany mąż i ojciec, Michael zmarł spokojnie w szpitalu po zapaleniu płuc. Przy jego łóżku była żona Anne i syn Fergus” – czytamy. „Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym bolesnym czasie i dziękujemy za przesłane wyrazy wsparcia i miłości” – napisała rodzina zmarłego Michaela Gambona.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje legenda polskiego sportu

W wieku 22 lat Michael Gambon ożenił się z matematyczką Anne Miller, która urodziła mu pierwsze dziecko. Później wdał się w romans z młodszą o 25 lat Philippą Hart, z którą miał dwoje dzieci.

W trakcie swojej kariery wystąpił między innymi w następujących produkcjach: Zabaweczki (Toys) jako generał porucznik Leland Zevo, Samson i Dalila jako król Hamun, Jeździec bez głowy jako Baltus Van Tassel, Długość geograficzna jako John Harrison, Endgame jako Hamm, Gosford Park jako William McCordle, High Heels and Lowlifes jako Kerrigan, Charlotte Gray jako Levade i również Na ścieżce wojennej jako Lyndon Johnson.

Źródło: wp, Wikipedia

Foto: Pixabay.com

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama