0

Sondaż tuż przed wyborami. Wyniki zaskoczą

Reklama

Nowy sondaż poparcia przed wyborami do Parlamentu Europejskiego autorstwa IBRIS dla „Wydarzeń Polsatu. Minimalnie na prowadzeniu jest Prawo i Sprawiedliwość.

Drugie miejsce przypadło rządzącej Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Trzecia Droga (Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 Szymona Hołowni). Jak wyglądają dokładne wyniki sondażu?

Reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 9 czerwca. Polacy swoich nowych przedstawicieli będą mogli wybierać w 13 okręgach wyborczych. Łącznie do zdobycia są 52 mandaty europosłów. Główna rywalizacja o ich obsadzenie rozegra się najprawdopodobniej między Koalicją Obywstelską i Prawem i Sprawiedliwością.

Pięć lat temu najwyższy wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, na którego listy swój głos zdecydowało się oddać aż 45.38 proc. wyborców. Drugie miejsce przypadło Koalicji Europejskiej 38.47 proc.

Ostatnie miejsce na podium zajęła wówczas Wiosna Roberta Biedronia – 6.06 proc. Pozostałym ugrupowaniom nie udało się wprowadzić ani jednego kandydata do Parlamentu Europejskiego.

Nowy sondaż IBRIS

Pierwsze miejsce przypadło partii Jarosława Kaczyńskiego. Wynik Prawa i Sprawiedliwości to 30.1 proc. Drugie miejsce dla Koalicji Obywatelskiej z wynikiem 29.5 proc. Podium zamyka Trzecia Droga (Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe) – 10.7 proc.

Na kolejnym miejscu znalazła się Konfederacja z wynikiem 9.5 proc. Na ostatnim biorącym miejscu jest Lewica, która obniżyła swój wynik do 8 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy – 2 proc. i PolExit – 0.1 proc.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 9 czerwca. Polacy swoich nowych przedstawicieli będą mogli wybierać w 13 okręgach wyborczych.

Źródło: BI

Reklama