0

Stanowcze słowa prezydenta. Chodzi o Kamińskiego i Wąsika

Reklama

nProfil Kancelarii Prezydenta RP na portalu społecznościowym „X” przytoczył słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który w środę po godzinie 11:30 wygłosił swoje oświadczenie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zamieszanie w TVP. Pojawiły się nowe nieoficjalne informacje

Reklama

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani 20 grudnia 2023 roku na dwa lata więzienia w związku z tzw. „aferą gruntową”. Na podstawie wydanego orzeczenia w sprawie polityków — marszałek Szymon Hołownia zadecydował o wydaniu postanowienia stwierdzającego wygaśnięcie ich mandatów poselskich.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja ws. TVP. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego

Z kolei we wtorek wieczorem — 9 stycznia — media poinformowały o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy policji Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. — W nawiązaniu do wcześniejszej wiadomości, informujemy, że zgodnie z nakazem sądu, osoby których dotyczyły dyspozycje, zostały zatrzymane – napisał profil warszawskiej policji na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

W środę profil Kancelarii Prezydenta RP na portalu społecznościowym „X” poinformował, że prezydent Andrzej Duda o godzinie 11:30 wyda oświadczenie. W jego trakcie głowa państwa nawiązała do sytuacji związanej z byłym ministrem Mariuszem Kamińskim i byłym sekretarzem stanu przy MSWiA – Maciejem Wąsikiem.

Reklama

Słowa prezydenta o Kamińskim i Wąsiku

Nie spocznę w walce o uczciwe i sprawiedliwe państwo polskie. Nie spocznę póki Mariusz Kamiński i jego współpracownicy nie będą na wolności, nie przestraszę się. Będę działał w sposób legalny, zgodny z Konstytucją i prawem – jak do tej pory. Jako ten, który został wybrany przez 10,5 mln Polaków, apeluję o spokój – powiedział prezydent Andrzej Duda cytowany przez profil Kancelarii Prezydenta RP na portalu „X”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Wolno się w Polsce gromadzić i uczestniczyć w manifestacjach, ale proszę, by były to manifestacje godne i spokojne. Sprawiedliwość, uczciwość i wolna Polska muszą zwyciężyć. O to walczyli nasi przodkowie i taki jest – czytamy.

 

 

Źródło: Twitter – Kancelaria Prezydenta RP na portalu „X”

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama