0

Szokująca informacja obiegła media. Nie żyje znany polski dziennikarz

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media – nie żyje dziennikarz Zbigniew Bodnar, który przez wiele lat swojej kariery zawodowej pracował w polskim Radiu Zachód. Przed laty był członkiem opozycji antykomunistycznej. Pracował między innymi w radiowęźle „Stilon” i także podziemnym Radiu Solidarność. Wiadomość o śmierci Zbigniewa Bodnara przekazało między innymi Radio Zachód.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tragiczny wypadek na A1. W mediach pojawiła się przełomowa informacja ws. Sebastiana Majtczaka

Reklama

Zbigniew Bodnar urodził się w Krośnie Odrzańskim. Jego kariera w roli dziennikarza rozpoczęła się na dobre w latach 80. poprzedniego wieku. Był absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Znany aktor z TVP powiedział to wprost. Chodzi o film Agnieszki Holland [FOTO]

Swoją pasję do dziennikarstwa realizował między innymi w radiowęźle „Stilon” i także podziemnym Radiu Solidarność. W czasach PRL był członkiem opozycji antykomunistycznej. Po upadku komunizmu w Polsce podjął się pracy w Radiu Zachód, z którym był związany przez wiele następnych lat. To właśnie tam pełnił między innymi obowiązki kierownika radia. Dodatkowo był odpowiedzialny za gromadzenie archiwalnych wspomnień działaczy opozycji z Gorzowa. Na dodatek w swoich audycjach poruszał tematy społeczne.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Stanowcza ocena była kwestią czasu. Chodzi o film Agnieszki Holland [WIDEO]

Był m.in. kierownikiem gorzowskiej redakcji radia. Gromadził archiwalne wspomnienia działaczy dawnej opozycji gorzowskiej. Wiele z nich stało się podstawą radiowych reportaży o tematyce historycznej. Przygotowywał też audycje o tematyce społecznej” – napisało Radio Zachód.

Reklama

Nie żyje Zbigniew Bodnar

Z informacji przekazanych za pośrednictwem portalu Radia Zachód wynika, że zmarły dziennikarz od kilku lat zasiadał w Wojewódzkiej Radzie Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych przy wojewodzie lubuskim.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Dziennikarza pożegnało również Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim za pośrednictwem mediów społecznościowych.

To jedna z tych wiadomości, w które trudno uwierzyć: Zbyszek Bodnar nie żyje. Był dziennikarzem od zawsze. W latach 80. swoją pasję realizował w radiowęźle „Stilonu”, a później w podziemnym Radiu Solidarność. W wolnej Polsce był dziennikarzem, wielokrotnie publikującym informacje o naszej działalności w Radiu Zachód – czytamy.

Był także naszym darczyńcą, gdyż wiele lat temu przekazał do naszego zasobu swoje dokumenty z czasów działalności opozycyjnej. Pozostał wielki żal. Rodzinie składamy wyrazy współczucia – poinformowało Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim.

Źródło: Radio Zachód, Radio Zet

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama