0

Szokująca wiadomość. Nie żyje legenda polskiej telewizji

Reklama

Nie żyje legenda TVP – Stanisława Ryster. Wiadomość o śmierci znanej prezenterki przekazała Telewizja Polska za pośrednictwem mediów społecznościowych i także najbliższa rodzina prowadzącej teleturniej „Wielka gra”.

Stanisława Ryster urodziła się 2 maja 1942 roku we Lwowie. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Katowicach, a następnie prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jej kariera w Telewizji rozpoczęła się w drugiej połowie lat 60. ubiegłego wieku. Niecałe dziesięć lat później została prowadzącą popularnego polskiego teleturnieju – „Wielka gra”. W tej roli występowała od 1975 do 2006 roku.

Reklama

Do Telewizji Polskiej wróciła w roku 2010, kiedy to na ekrany publicznego nadawcy zadebiutował program „Wielka gra na bis”. Dodatkowo widzowie mogą kojarzyć Stanisławe Ryster z reklam „Euro Banku” i także firmy ubezpieczeniowej „4Life Direct”.  Przykrą wiadomość na temat śmierci prezenterki przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Telewizja Polska.  Stanisława Ryster zmarła w wieku 82 lat.

Reklama

Nie żyje Stanisława Ryster

— Nie żyje legendarna prezenterka Telewizji Polskiej #StanisławaRyster Przez ponad 30 lat prowadziła teleturniej Wielka Gra. W 1998 r. otrzymała Super Wiktora. Miała 81 lat – poinformowała Telewizja Polska za pośrednictwem konta na Facebooku.

Polecamy także: Jest zdecydowana decyzja prezydenta. Tak zareagował Tusk

Stanisława Ryster była dwukrotnie zamężna. Gwiazda „Wielkiej Gry” miała jedną córkę. W 1998 roku otrzymała „Super Wiktora” dla osobowości telewizyjnej za całokształt twórczości. Z kolei w 1999 roku otrzymała piąte miejsce w plebiscycie „Telekamery”.

— Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się – w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z „jednym ze swoich ulubionych graczy”. Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie – tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę… – napisał na Twitterze Mariusz Machnikowski,  który dziesięć razy wygrał „Wielką Grę”.

Źródło: Media Społecznościowe, Twitter

Reklama