0

Szokująca wiadomość. Nie żyje znana polska dziennikarka

Reklama

Nie żyje Agnieszka Strzemińska – dziennikarka przez wiele lat związana z Polskim Radiem Katowice. O śmierci Agnieszki Strzemińskiej poinformowali jej koleżanki i koledzy z radia. Dziennikarka z katowicką rozgłośnią była związana przez 33 lata.

POLECAMY TAKŻE: Tego mało kto się spodziewał. Znana dziennikarka wraca do TVP

Reklama

Wiadomość o śmierci Agnieszki Strzemińskiej pojawiła się na profilu Radia Katowice na Facebooku. Redakcyjni koledzy dziennikarki wspominają ją przede wszystkim jako osobę, dla której praca w rozgłośni była wielką życiową miłością i także przygodą.

W Polskim Radiu Katowice Agnieszka Strzemińska pracowała przez 33 lata. W tym czasie zajmowała się tamatami związanymi przede wszystkim z kulturą i sportem.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Dziennikarka prowadziła audycje: „O czym milczy historia?” czy „Książki mojej młodości”, które przez lata emisji zebrały wierne rzesze słuchaczy. Agnieszka Strzemińska zawsze dbała o poprawność językową. W marcu została członkinią Rady Języka Polskiego przy prezydium Polskiej Akademii Nauk. 56-latka osierociła syna – Wiktora.

Reklama

Nie żyje Agnieszka Strzemińska

Nagle i zupełnie za wcześnie zmarła nasza redakcyjna koleżanka, wybitna dziennikarka radiowa, Agnieszka Strzemińska. Radio było jej wielką życiową przygodą i miłością. Do rozgłośni przy Ligonia 29 Agnieszka przyszła pracować 33 lata temu. Przez lata dała się poznać jako doskonała dziennikarka i prezenterka. Relacjonowała zarówno wydarzenia sportowe, jak i kulturalne. Najbardziej lubiła pracować w terenie. Jej audycje: „O czym milczy historia?” czy „Książki mojej młodości” od lat mają wierne rzesze słuchaczy – czytamy na profilu Radia Katowice.

Polecamy również: Zaskakujące informacje ws. Jerzego Stuhra. Takich słów mało kto się spodziewał

Agnieszka Strzemińska zawsze dbała o poprawność językową. W marcu została członkinią Rady Języka Polskiego przy prezydium Polskiej Akademii Nauk. Na antenie Radia Katowice w audycji „Słowa i słówka” edukowała zarówno słuchaczy, jak i nas, redakcyjnych kolegów, jak poprawnie mówić. Agnieszka Strzemińska zmarła w wieku 56 lat. Osierociła syna Wiktora. Agniecha, Aga, Strzemi, Zołza, Ruda – osierociłaś dziś także naszą radiową rodzinę… – czytamy.

Źródło: Interia, Radio Katowice

Foto: Pixabay.com

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama