0

Szokująca wiadomość. Nie żyje znany piosenkarz

Reklama

Bardzo smutna wiadomość obiegła media – nie żyje znany piosenkarz Jimmy Buffett, który w trakcie swojej kariery artystycznej zasłynął przede wszystkim z utworu „Margaritaville”, który swoją premierę miał w 1977 roku. Piosenka przyniosła mu olbrzymią popularność na całym świecie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Andrzej Seweryn na znanym festiwalu. Pojawiła się zdecydowa reakcja [WIDEO]

Reklama

O śmierci artysty poinformowano za pośrednictwem jego strony internetowej. Buffett był również autorem utworów do filmów.

Jimmy Buffett urodził się w Pascagoula (stan Mississippi). Dzieciństwo spędził nad Zatoką Meksykańską. Po ukończeniu University of Southern Mississippi rozpoczął pracę w przemyśle muzycznym.

Polecamy również: Zaskakujące informacje ws. Jerzego Stuhra. Takich słów mało kto się spodziewał

Jego kariera nabrała rozpędu w latach 70. Wówczas zyskał olbrzymią popularność za sprawą takich hitów jak „Margaritaville” i również „Come Monday”.

Był również autorem utworów do filmów wśród, których możemy wymienić: „Beztroskie lata w Ridgemont High” (1982), „Na zawsze” (1989), „Pająki” (1990), „Kontakt” (1997), „Dwóch gniewnych ludzi” (2003) czy „Hoot” (2006). Prywatnie był szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci.  Poza pracą jego sporą pasją było łowienie ryb, latanie i podróże po świecie.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Nie brak opinii, że utwór  „Margaritaville” przyniósł mu sporą fortunę. W 2016 roku znalazł się na 13. miejscu listy „Forbesa” klasyfikującej najbogatszych celebrytów w USA, z majątkiem wartym 550 milionów dolarów.

Reklama

Nie żyje Jimmy Buffett

Jimmy odszedł spokojnie w nocy 1 września, w otoczeniu rodziny, przyjaciół, muzyki i psów. Przeżył życie jakby śpiewał piosenkę, do ostatniego tchu, będzie go brakowało tak wielu – poinformowano w oświadczeniu wydanym w związku z śmiercią znanego piosenkarza.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja o Jakimowiczu. Tego nikt się nie spodziewał [FOTO]

Nie ulega wątpliwości, że największą popularność Buffettowi przyniósł utwor „Margaritaville”, o którym artysta wypowiadał się w następujący sposób:

— Nie ma takiego miejsca jak Margaritaville – mówił w 2021 roku Buffet. – Wymyśliłem to miejsce w swojej głowie, opierając się o moich doświadczeniach z Key West – dodał.

Źródło: rp.pl, RMF FM

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama