0

Szokująca wiadomość obiegła media. Nie żyje sławny polski aktor

Reklama

Nie żyje znany aktor Jerzy Kuczera. Smutną wiadomość o śmierci artysty przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich w Katowicach. Jerzy Kuczera zasłynął między innymi z gry w znanych polskich serialach takich jak „Pierwsza miłość” i Kryminalni. Jerzy Kuczera był laureatem nagrody „Aktor-Animator Kultury”, został także odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o odejściu naszego drogiego kolegi i byłego przewodniczącego Oddziału ZASP w Katowicach – Jerzego Kuczery
Koleżanki i koledzy z Oddziału ZASP w Katowicach – poinformował katowicki oddział Związku Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wyrazy współczucia dla Bliskich Pana Jerzego, będzie nam Go bardzo brakowało – napisano na głównym profilu Związku Artystów Scen Polskich, który udostępnił wpis swojego oddziału w Katowicach na temat śmierci Jerzego Kuczery.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Wiadomość o śmierci Jerzego Kuczery za pośrednictwem konta na Facebooku przekazał również Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego.

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Kuczery, aktora naszego teatru, znakomitego wykładowcy, skarbnicy teatralnej wiedzy, naszego mistrza i przyjaciela, prawdziwego Człowieka Teatru – napisał Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Przez lata pełnił funkcję dyrektora Studium Aktorskiego działającego przy naszym teatrze. Był pedagogiem uwielbianym przez studentów – zajęciom z najmłodszym pokoleniem adeptów aktorstwa oddawał całe swoje serce. Wielokrotnie zasiadał też w komisjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego lokalnej odsłony był inicjatorem i organizatorem. Dzielenie się miłością do teatru było największą jego pasją – napisano na profilu teatru.

Reklama

Nie żyje Jerzy Kuczera

Jerzy Kuczera z Teatrem Śląskim był związany od 1977 roku. W ostatnim czasie na jego deskach wystąpił w takich spektaklach jak „Wujek.81. Czarna ballada”, „12 krzeseł”, „Ożenek”, „Himalaje”, „Drach” i „Piąta strona świata”.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego podał również datę pogrzebu Jerzego Kuczery, który ma się odbyć 5 kwietniu.

Msza żałobna i pogrzeb odbędą się w najbliższą środę (5 kwietnia) o godzinie 11:00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy przy ul Kardynała Stefana Wyszyńskiego 14.
Fot. Przemysław Jendroska – poinformował teatr.

Źródło: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego,  Związek Artystów Scen Polskich, Twitter

Foto: pexels

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama