0

Szokujący pomysł Kołodziejczaka z AgroUnii. Błyskawiczna riposta Marka Jakubiaka

Reklama

Marek Jakubiak za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odpowiedział na wpis lidera AgroUnii – Michała Kołodziejczaka, w którym to polityk podał jedno z rozwiązań dotyczące kwestii problemów mieszkaniowych w Polsce.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakujący wpis Andrzeja Dudy. Takich słów nikt się nie spodziewał (FOTO)

Reklama

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. Z wielu stron sceny politycznej zaczynają napływać postulaty, których wykonanie zobowiązują się spełnić politycy po dojściu do władzy.

Jedne z nich dotyczą polityki mieszkaniowej w Polsce. Ten temat poruszyła już Platforma Obywatelska, która zaproponowała już swoje rozwiązania w tej Sprawiedliwości. Ugrupowanie Donalda Tuska chciałoby wprowadzenia: kredytu 0 proc., 600 zł na wynajem mieszkania, 10 mld zł dla samorządów na remonty mieszkań.

POLECAMY TAKŻE: Magdalena Ogórek pokazała zdjęcie sprzed 20 lat. Fani mogą być w szoku (FOTO)

Swoje rozwiązanie w tej sprawie przedstawiło również rządzące Prawo i Sprawiedliwość. Rząd przedstawił zapowiadany od jakiegoś czasu program mieszkaniowy pod nazwą „Pierwsze mieszkanie”. Jednym z jego elementów ma być „Bezpieczny kredyt 2%”.

POLECAMY TAKŻE: Tomasz Kammel wbił szpilę TVN? Zaskakujące słowa prezentera TVP (WIDEO)

Jednak postulaty w tej sprawie starają się przedstawić również inne ugrupowania. Jednym z nich jest AgroUnia i Porozumienie, które niedawno poinformowały o zawiązaniu współpracy. AgroUnia to formacja tworzona przez Michała Kołodziejczaka, który jest znany między innymi z wypowiedzi na temat spraw dotyczących rolnictwa.

Z kolei Porozumienia do niedawna tworzyło rząd Zjednoczonej Prawicy i było kierowane przez Jarosława Gowina. Aktualnie formacja jest poza strukturami władzy, a na jej czele stoi Magdalena Sroka.

Reklama

Marek Jakubiak kontra Michał Kołodziejczak

Michał Kołodziejczak za pośrednictwem swojego konta na Twitterze napisał o propozycji dotyczącej polityki mieszkaniowej w Polsce.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

W Polsce brakuje 4 mln mieszkań, co drugi człowiek między 24 a 35 roku życia mieszka z rodzicami. Młodzi jasno mówią, nie mają dzieci z powodu braku własnego mieszkania. To jest przyczyną katastrofy demograficznej. Nasze rozwiązanie? Deweloperzy mają oddawać 20 procent mieszkań – napisał Kołodziejczak.

Na wpis lidera AgroUnii krótko odpowiedział były poseł Marek Jakubiak: – „Geniusz po prostu geniusz”.

 

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama