0

Tak wyglądał występ Blanki w finale Eurowizji. Polka znów porwała publiczność (WIDEO)

Reklama

Blanka Stajkow, która reprezentowała Polskę na tegorocznym konkursie Eurowizji zajęła ostatecznie 19. miejsce. Polka wystąpiła w trakcie wydarzenia jako czwarta uczestniczka i ponownie zaprezentowała szerokiej światowej publiczności swój utwór „Solo”.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca sytuacja w programie TVP. Prowadzący nagle pokazał wymowny gest (WIDEO)

Reklama

Konkurs Eurowizji już za nami. W tym roku wydarzenie odbyło się w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. W wielkim finale udział wzięło 26 reprezentacji. Zwycięstwo przypadło Szwecji, którą reprezentowała wokalistka Loreen, która na scenie w Liverpoolu zaprezentowała utwór „Tattoo”.

POLECAMY TAKŻE: Jan Englert usłyszał szokującą diagnozę. Poruszające słowa znanego aktora

Warto dodać, że dla Szwedki jest to drugi triumf na Eurowizji. Pierwszy raz artystka zwyciężyła w 2012 roku za sprawą piosenki „Euphoria”, która zyskała popularność w wielu miejscach na świecie.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

Jak do tej pory Polsce nie udało się zwyciężyć w konkursie Eurowizji. Nasz kraj jednak może pochwalić się zwycięstwami osiągniętymi w edycji dla najmłodszych adeptów muzyki, czyli „Eurowizji Junior”. To właśnie w tej odsłonie muzycznego wydarzenia Polska wygrywała w historii dwukrotnie: pierwszy raz dla Polski wygrała Roksana Węgiel w 2018 roku. Z kolei drugie zwycięstwo dla Polski zdobyła Viki Gabor, co miało miejsce już rok po wygranej Roksany Węgiel w roku 2019.

Reklama

Blanka Stajkow w finale Eurowizji

W tym roku Polskę reprezentowała Blanka Stajkow. Piosenka 24-letniej Polki pod tytułem „Solo” znalazła uznanie w trakcie półfinałów, co skutkowało kwalifikacją do sobotniego finału wielkiej imprezy.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Ostatecznie Eurowizja w 2023 roku zakończyła się wygraną Szwecji i piosenkarki Loreen, która przed publicznością w Liverpoolu i przed ekranami zaprezentowała swój utwór „Tattoo”. Drugie miejsce przypadło Finlandii, a z kolei na trzeciej lokacie uplasował się Izrael.

Polska zajęła tym razem 19. miejsce. Nasza Blanka okazała się lepsza od Szwajcarii, Słowenii, Albanii, Portugalii, Serbii, Wielkiej Brytanii i także Niemiec.

Źródło: YouTube, Eurowizja

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama