0

Takiego wyniku PiS nie miało od dawna. Polityczne trzęsienie ziemi w nowym sondażu

Reklama

Nowy sondaż wyborczy pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Wynika z niego, że na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. –  Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego notuje najlepszy wynik od grudnia 2022 roku, i zwiększa przewagę nad ugrupowaniem Donalda Tuska – podkreśla portal „wpolityce.pl”.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP będą zachwyceni. Znana dziennikarka ma wrócić do Telewizji Polskiej

Reklama

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Partia Zielonych i Incjatywa Polska). Trzecie miejsce zajęła Lewica ( Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partia Razem, Wiosna Roberta Biedronia).

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Poniżej podium znalazła się Konfederacja (Ruch Narodowy, Nowa Nadzieja i środowisko Grzegorza Brauna). Na tym samym miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Ostatnią partią, która przekroczyła w tym sondażu próg wyborczy jest Polskie Stronnictwo Ludowe.

POLECAMY TAKŻE: Trudno powstrzymać łzy. Kubacki zdecydował się na mocne wyznanie

Dwa ujęte w sondażu ugrupowania znalazły się poniżej progu pięciu procent. Są nimi Kukiz’15 i Porozumienie, które jest od tego roku prowadzone przez poseł Magdalenę Srokę.

Reklama

Nowy sondaż wyborczy – wyniki

Zjednoczona Prawica otrzymała 39 proc. głosów uczestników badania, co oznacza wzrost poparcia o 2 punkty procentowe. Portal „wpolityce.pl” podkreśla, że jest to najlepszy wynik formacji rządzącej od grudnia 2022 roku.

POLECAMY TAKŻE: Nowe informacje ws. Klarenbacha. Jest reakcja ze strony TVP

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 28 proc., co oznacza spadek poparcia o 1 punkt procentowy. Podium zamyka Lewica, która uzyskała 9 proc., co jest spadkiem notowań o 2 punkty procentowe.  Na czwartym miejscu jest Konfederacja z wynikiem 8 proc. – bez zmian. Taki sam wynik uzyskała Polska 2050 Szymona Hołowni, której poparcie zmalało o 1 punkt procentowy.

Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskało 5 proc. – bez zmian. Poniżej progu wyborczego znalazła się formacja Kukiz’15 Pawła Kukiza, która otrzymała tylko 1 proc. – bez zmian. Ostatnim ujętym w sondażu ugrupowaniem jest Porozumienie – 0 proc. Deklarowana frekwencja w sondażu wynosi  60 proc. – jest to o 3 punkty mniej niż poprzednio.

Źródło: Wpolityce.pl

POLECAMY TAKŻE:

Na to czekali widzowie. Gwiazda TVP wraca do popularnego programu

Na to czekali widzowie TVP. Nowe nieoficjalne informacje ws. Adriana Klarenbacha

Co dalej z Adrianem Klarenbachem? Wymowny opis dziennikarza TVP (FOTO)

Znany aktor nie żyje. Szokujące okoliczności śmierci

Znany dziennikarz zaatakował Straż Graniczną. Właśnie zapadł wyrok sądu

Reklama