0

To już koniec. Polski skoczek poinformował nagle o zakończeniu kariery (FOTO)

Reklama

Zaskakująca informacja obiegła media – Szymon Zapotoczny poinformował o zakończeniu swojej sportowej kariery. Zapotoczny do tej pory trenował w klubie „KS Eve-nement Zakopane”, którego prezesem jest Ewa Bilan-Stoch – żona Kamila Stocha, który jest także zawodnikiem tego klubu.

POLECAMY TAKŻE: Trudno powstrzymać łzy. Kubacki zdecydował się na mocne wyznanie

Reklama

Informacja o zakończeniu sportowej kariery przez Szymona Zapotocznego mogła zaskoczyć wielu fanów polskich skoków narciarskich. Zapotoczny jest bardzo młodym zawodnikiem mającym zaledwie 20 lat.

POLECAMY TAKŻE: Magdalena Ogórek pokazała zdjęcie sprzed 20 lat. Fani mogą być w szoku (FOTO)

Nie jest żadną tajemnicą, że aktualna kadra polskich skoczków do najmłodszych nie należy. Kamil Stoch i Piotr Żyła mają po 36 lat. Z kolei Dawid Kubacki, który ostatni sezon miał bardzo dobry ma już lat 33. Być może w przyszłości 20-latek mógł zastąpić aktualnych polskich mistrzów, lecz teraz można w tej sprawie tylko rzucać przypuszczeniami.

Szymon Zapotoczny w ubiegłym roku zadebiutował w mistrzostwach świata juniorów. Zdaniem ekspertów 20-latek mógł mieć przed sobą dobrą karierę sportową.

POLECAMY TAKŻE: Tomasz Kammel wbił szpilę TVN? Zaskakujące słowa prezentera TVP (WIDEO)

Zapotoczny był jednym z pierwszych wychowanków klubu, którego prezesem jest Ewa Bilan-Stoch. Skoczek z poziomu dziecięcego zaczął pukać do bram międzynarodowej rywalizacji. Młody zawodnik od ponad trzech lat brał udział w rywalizacji w ramach FIS Cup, gdzie najwyżej uplasował się na miejscu 11. 20-latek pojawił się również w Pucharze Kontynentalnym. Na swoim koncie ma także występy w MŚ juniorów oraz na Uniwersjadzie.

Reklama

Szymon Zapotoczny zakończył karierę

20-letni Zapotoczny o swojej decyzji w sprawie zakończenia sportowej kariery poinformował za pośrednictwem konta na Instagramie.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Coś się kończy a coś zaczyna… Koniec kariery, przygody w skokach. Dziękuje każdemu z osobna za kibicowanie i wspieranie mnie na tej drodze. Piękne wspomnienia zostaną ze mną na zawsze, ale czas wejść na inną drogę życia – napisał skoczek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: TVP Sport

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama