0

To już oficjalnie koniec. Znany polski skoczek nagle zakończył karierę (WIDEO)

Reklama

Znany polski skoczek – Stefan Hula poinformował, że kończy swoją karierę. Medalista Igrzysk Olimpijskich wystąpił ostatni raz. Wiadomość na ten temat przekazał między innymi portal „Skijumping.pl”, który skupia się przede wszystkim na tematach związanych z dyscypliną skoków narciarskich.

POLECAMY TAKŻE: Magdalena Ogórek nie wytrzymała. Mocno wygarnęła Kurdej-Szatan

Reklama

Stefan Hula to polski skoczek, który w zawodach Pucharu Świata zadebiutował w 2006 roku w trakcie zawodów na skoczni w Innsbrucku. Z kolei w zawodach drużynowych pojawił się pierwszy raz rok wcześniej – 8 stycznia 2005 roku w Willingen. Swoje pierwsze punkty Pucharu Świata zdobył 28 stycznia 2006 roku w Zakopanem. Jego rekord życiowy długości skoku to 236 metrów, które osiągnął w 2018 roku na skoczni w Planicy.

POLECAMY TAKŻE: Bardzo mocne wyznanie gwiazdy TVP. „Serce mi pęka” (FOTO)

W trakcie swojej kariery Stefan Hula zdobył łącznie trzy medale: brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang w 2018 roku w zawodach drużynowych, brązowy medal mistrzostw świata w zawodach drużynowych w Oberstdorfie w 2018 roku i srebrny medal za zawody drużynowe w 2004 roku w Stryn, które odbyły się w ramach mistrzostw świata juniorów.

Reklama

Stefan Hula kończy karierę

Brązowy medalista zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu oraz MŚ w lotach w Oberstdorfie, Stefan Hula kończy karierę. Niespełna 37-letni reprezentant Polski odda swój ostatni skok w karierze podczas drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych portal Skijumping.pl.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Niesamowite co zrobił Dawid Kubacki. Kibice mogą być zachwyceni (WIDEO)

W 2017 roku Stefan Hula został mistrzem Polski. Jego najlepszym sezonem był 2017/2018.  Wówczas w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uplasował się na 13. miejscu. Swój ostatni skok Stefan Hula wykonał w trakcie zawodów Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Zakopanem. Polak zajął ostatecznie 21. miejsce.

Źródło: Wikipedia, Twitter, YouTube

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama