0

To może zaboleć Piotra Kraśkę. Wiadomości TVP nie odpuściły mu i pokazały to nagranie (WIDEO)

Reklama

Wiadomości TVP w jednym ze swoich materiałów opublikowanych w trakcie głównego wydania wspomniały o aktualnym dziennikarzu stacji telewizyjnej TVN – Piotrze Kraśko. O co dokładnie chodzi?

POLECAMY TAKŻE: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje znany polski dziennikarz

Reklama

Piotr Kraśko przez wiele lat był dziennikarzem Telewizji Polskiej. W trakcie pracy u publicznego nadawcy pełnił obowiązki między innymi korespondenta TVP w Rzymie, Brukseli i również w Waszyngtonie. Z kolei w latach 2012 do 2016 był szefem redakcji serwisu informacyjnego „Wiadomości” w TVP.

Teraz Piotr Kraśko jest dziennikarzem stacji telewizyjnej TVN, gdzie od 2016 do 2020 roku był jednym z gospodarzy programu „Dzień dobry TVN”, a z kolei od roku 2020 jest jednym z prowadzących serwis informacyjny „Fakty”.

POLECAMY TAKŻE: Dramat gwiazdora TVN. Prokuratura podjęła zdecydowane kroki w jego sprawie

W tym tygodniu dziennikarz został wspomniany w „Wiadomościach” w materiale dotyczącym kończącego się czasu na rozliczenie podatku dochodowego. Przy tej okazji dzisnnikarze popularnego programu informacyjnego postanowili przypomnieć „aferę podatkową” związaną z Piotrem Kraśko.

Reklama

Wiadomości TVP o Piotrze Kraśko

W jednym z materiałów „Wiadomości” TVP przypomniano o terminie na rozliczenie się z podatkiem dochodowym. W pewnym momencie pokazano fragment wypowiedzi Miłosza Manasterskiego, redaktora naczelnego Agencji Informacyjnej. – Zapewne większość Polaków nie bierze przykładu z Piotra Kraśki, gwiazdy TVN, i w terminie rozlicza się z urzędem – powiedział.

POLECAMY TAKŻE: Tego Jerzy S. się nie spodziewał? Zaskakujące informacje ws. znanego aktora

Prowadzący obecnie 'Fakty’ TVN Piotr Kraśko przez kilka lat nie rozliczał się z działalności gospodarczej i nie płacił podatków – przypomniał reporter TVP Damian Diaz.

Choć sam na telewizyjnej antenie przypominał o tym obowiązku – dodał.

W pewnym momencie pokazano fragment wydania „Wiadomości”, który prowadził Piotr Kraśko. Pod spodem widniał napis: „Ostatni dzwonek” na pasku informacyjnym”.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Nagranie zamieszczamy na samym końcu tekstu.

Z ujawnionych informacji wynika, że Piotr Kraśko w latach 2012–2016 nie składał w terminie wymaganych zeznań podatkowych związanych z pracą etatową i prowadzeniem działalności gospodarczej. W wyniku kontroli służb skarbowych dziennikarz zobowiązany został do opłacenia zaległych podatków z odsetkami w wysokości ok. 760 000 zł.

Wszystkie kwestie podatkowe zostały wyjaśnione 5 lat temu. Łączenie tego z moim obecnym miejscem pracy ma oczywisty kontekst – tłumaczył Kraśko.

Wraz z zaległymi zeznaniami podatkowymi przekazał dodatkowe faktury, które wystawił w analizowanym okresie, w efekcie przelał łącznie fiskusowi prawie 850 tys. zł – poinformował w tej sprawie portal „Wirtualne Media”.

Źródło: Twitter, wp.pl, Wirtualne Media, TVP

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama