0

Tragiczny wypadek na A1. Media obiegła nowa ważna informacja [WIDEO]

Reklama

Wypadek na A1 niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego wstrząsnął całą Polską. W jego wyniku zginęła trzyosobowa rodzina. W związku z tym zdarzeniem prokuratura wydała list gończy za kierowcą osobowego BMW. Z kolei teraz media obiegła informacja na temat decyzji podjętej przez adwokata ofiar tego wypadku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Sebastian Majtczak jest podejrzany o to, że w dniu 16 września 2023 roku około godziny 19:54 na autostradzie A1 na jej 338,9 kilometrze, na wysokości miejscowości Sieroslaw, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, województwo łódzkie, jadąc lewym pasem drogi w kierunku Katowic jako kierujący samochodom osobowym marki BMW M8501 o nr rejestracyjnym EL9V118, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego – czytamy w treści listu gończego.

W ten sposób, że prowadził wskazany pojazd z nadmierną prędkością, wynoszącą nie mniej niż 253 km/h w miejscu, gdzie obowiązywała dozwolona prędkość administracyjna 120 km/h, przez co nie dostosowal prędkości kierowanego przez siebie pojazdu do panujących warunków ruchu oraz nie zachował odpowiedniej, bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim w tym samym kierunku samochodu osobowego marki KIA PROCEED – czytamy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Wybrzmiała oficjalna informacja. Znany gwiazdor dołącza do TVP [FOTO]

Kierujący Patryk Biały wskutek tego uderzenia zjechal na pas awaryjny i uderzył w bariery ochronne, w wyniku czego w pojeździe marki KIA PROCEED doszło do požaru, w następstwie którego samochód ten spłonął calkowicie, wskutego czego śmierć na miejscu poniosły trzy osoby jadące tym pojazdem — Patryk Biały, jego żona Martyna Duda-Biała oraz ich maloletni syn Oliwier Bialy, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 k.k. – poinformowała prokuratura w liście gończym.

Reklama

Wypadek na A1: Decyzja adwokata ofiar

Pełnomocnik rodziny ofiar wypadku złożył do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim wniosek o zmianę klasyfikacji czynu na zabójstwo.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje legenda polskiego sportu

Jako pełnomocnik rodziny ofiar wypadku złożyłem do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim wniosek o zmianę kwalifikacji czynu na zabójstwo – powiedział we wtorek adwokat rodziny z Myszkowa, która zginęła w wypadku na autostradzie A1 w połowie września bieżącego roku.

Jednak prawnik zaznaczył, że jego ruch ma charakter sugestii.

Wniosek to tylko sugestia. Postępowanie prowadzi prokuratura, ona jest niezależna – zastrzegł Kowalski. Po analizie akt i podzieleniu się swoimi wątpliwościami z rodziną zasugerowałem, że być może mamy do czynienia z zabójstwem w zamiarze ewentualnym. I pismo o zmianę kwalifikacji czynu sprawcy wypadku na zabójstwo z zamiarem ewentualnym zostało wysłane rano pocztą do piotrkowskiej prokuratury. Oczywiście prokuratura dostała już wniosek także w wersji elektronicznej – zaznaczył.

Źródło: RMF FM

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama