0

Tragiczny wypadek na A1. W mediach pojawiła się przełomowa informacja ws. Sebastiana Majtczaka

Reklama

Wypadek na A1 niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego wstrząsnął całą Polską. W jego wyniku zginęła trzyosobowa rodzina. W związku z tym zdarzeniem prokuratura wydała list gończy za kierowcą osobowego BMW. Z kolei teraz media obiegła informacja na temat Sebastiana Majtczaka – kierowcy BMW.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tragiczny wypadek na A1. Media obiegła nowa ważna informacja [WIDEO]

Reklama

Sebastian Majtczak jest podejrzany o to, że w dniu 16 września 2023 roku około godziny 19:54 na autostradzie A1 na jej 338,9 kilometrze, na wysokości miejscowości Sieroslaw, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, województwo łódzkie, jadąc lewym pasem drogi w kierunku Katowic jako kierujący samochodom osobowym marki BMW M8501 o nr rejestracyjnym EL9V118, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego – czytamy w treści listu gończego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

W ten sposób, że prowadził wskazany pojazd z nadmierną prędkością, wynoszącą nie mniej niż 253 km/h w miejscu, gdzie obowiązywała dozwolona prędkość administracyjna 120 km/h, przez co nie dostosowal prędkości kierowanego przez siebie pojazdu do panujących warunków ruchu oraz nie zachował odpowiedniej, bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim w tym samym kierunku samochodu osobowego marki KIA PROCEED – czytamy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Wybrzmiała oficjalna informacja. Znany gwiazdor dołącza do TVP [FOTO]

Kierujący Patryk Biały wskutek tego uderzenia zjechal na pas awaryjny i uderzył w bariery ochronne, w wyniku czego w pojeździe marki KIA PROCEED doszło do pożaru, w następstwie którego samochód ten spłonął calkowicie, wskutego czego śmierć na miejscu poniosły trzy osoby jadące tym pojazdem — Patryk Biały, jego żona Martyna Duda-Biała oraz ich maloletni syn Oliwier Bialy, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 k.k. – poinformowała prokuratura w liście gończym.

Reklama

Wypadek na A1 – nowe informacje

W środę nową wiadomość w sprawie wypadku na A1 nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego podał portal RMF FM. Z ustaleń dziennikarza Krzysztofa Zasady wynika, że miał wpłynąć wniosek o list żelazny dla Sebastiana Majtczaka – kierowcy BMW, który brał udział w tragicznym wypadku z połowy września nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje legenda polskiego sportu

– Wniosek w tej sprawie złożył w sądzie w Piotrkowie Trybunalskim obrońca mężczyzny, którego prokuratura ściga listem gończym. Chce mu postawić zarzuty spowodowania wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła 3-osobowa rodzina – poinformował portal RMF FM.

– Adwokat Sebastiana Majtczaka potwierdza w rozmowie z RMF FM, że mężczyzna ścigany listem gończym przebywa za granicą. Przekonuje natomiast, że chce on złożyć wyjaśnienia w Polsce. Obawia się natomiast aresztowania – czytamy.

AKTUALIZACJA:

Z kolei z informacji Radia Zet wynika, że Sebastian Majtczak został zatrzymany.

– Poszukiwany Sebastian Majtczak zatrzymany – informuje Mariusz Kamiński- czytamy.

 

Źródło: RMF FM, Twitter

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama