0

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Reklama

Donald Tusk może mieć problem? Na temat możliwych wydarzeń w polskiej polityce wypowiedział się na antenie Polsat News były szef polskiego rządu i aktualnie europoseł – Leszek Miller.

POLECAMY TAKŻE: Przykra wiadomość. Nie żyje popularny aktor znany z legendarnego filmu

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się w tym roku 15 października. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami. Jednak ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości formacji Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie trzeci raz samodzielnego rządu.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

W tej sytuacji najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, że w nowej kadencji polskiego Sejmu rząd większościowy stworzą trzy ugrupowania: Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga (tworzona przez Polskę 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe) i także Nowa Lewica. Jednak mimo wszystko pierwszym ugrupowaniem, które będzie próbować w najbliższym czasie stworzyć rząd będzie Prawo i Sprawiedliwość.

Reklama

Donald Tusk może mieć problem? Leszek Miller zabrał głos

Na temat Na temat możliwych wydarzeń w polskiej polityce wypowiedział się na antenie Polsat News były szef polskiego rządu i aktualnie europoseł – Leszek Miller. Jego zdaniem Mateusz Morawiecki nie otrzyma wotum zaufania dla swojego rządu. Były premier stwierdził także, że Donald Tusk może mieć „trudne życie”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Znany dziennikarz nagle odchodzi z TVP?

Jest oczywiste, że Mateusz Morawiecki nie uzyska votum zaufania dla swojego rządu, a ta decyzja zapadła tylko z powodów politycznych – mówił aktualny europoseł.

To będzie bardzo trudna koalicja, ponieważ ona jest bardzo zróżnicowana, tęczowa. Po pierwszej fazie euforii przyjedzie proza dnia codziennego. A PiS dopiero teraz pokaże, co to znaczy „opozycja totalna”. Tusk będzie miał bardzo trudne życie – przewidywał były szef polskiego rządu na antenie Polsat News.

Źródło: Polsat News, rp

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat także 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama