0

Ważna informacja. Tak wyglądają aktualne wyniki wyborów [FOTO]

Reklama

Wybory parlamentarne 2023 już za nami. Na stronie wybory.gov.pl można na bieżąco śledzić aktualne wyniki wczorajszego głosowania w Polsce. W momencie publikacji tego artykułu dostępne są dane z ponad 70 proc. obwodów głosowania. Jak na ten moment wyglądają wyniki?

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Reklama

Wybory parlamentarne dobiegły końca. Wczoraj po godzinie 21:00 w największych stacjach telewizyjnych w kraju i także w największych serwisach internetowych pojawiły się wyniki badania exit poll.

Wówczas wyniki wyglądały następująco: wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość razem z koalicjantami uzyskując wynik 36.8 proc. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej z wynikiem 31.6 proc. Ostatnie miejsce na podium zajęła Trzecia Droga z 13 proc.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Lewica: 8.6 proc. i również Konfederacja, której wynik podany w badaniu exit poll z godziny 21 wynosi 6.2 proc. Poniżej progu wyborczego znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 2.4 proc. Jak aktualnie wyglądają bieżące wyniki wyborów na stronie wybory.gov.pl? Poniżej przedstawiamy wyniki z ponad 70 proc. obwodów głosowania.

Reklama

Wybory 2023: wyniki z ponad 70 proc. obwodów głosowania

W chwili publikacji tego materiału dostępne są wyniki z 70,66% obwodów głosowania. Na prowadzeniu jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem: 37,35 proc. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska: 28,76 proc. Podium zamyka Trzecia Droga: 14,45 proc. Dalej jest Lewica z wynikiem 8,29 proc. Próg wyborczy na ten moment przekracza jeszcze Konfederacja, której wynik wynosi 7,27 proc.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Poniżej progu wyborczego znaleźli się na ten moment: Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 1,9 proc. Polska jest jedna – 1,65 proc. Pozostałe komitety nie uzyskały na ten moment wyniku powyżej 1 proc.

 

Źródło: PKW

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama