0

Ważna wiadomość ze strony prezydenta. Chodzi o nowy rząd

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się już niemal miesiąc temu. Dokładnie 15 października Polacy skoerowali się do lokali wyborczych, aby dokonać wyboru swoich kandydatów na posłów. Wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, lecz nie jest pewne, czy to właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego będzie tworzyć nowy rząd. W poniedziałek nowe informacje przekazał szef gabinetu prezydenta — Marcin Mastelarek.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakujące słowa Morawieckiego. Chodzi o nowy rząd

Reklama

W połowie zeszłego miesiąca w Polsce odbyły się wybory parlamentarne. Zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami, lecz ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości na utworzenie samodzielnego rządu przez obóz Zjednoczonej Prawicy. W tej sytuacji od czasu ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów nie brak zdań, że to właśnie dotychczasowa opozycja stworzy nową Radę Ministrów.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Prawo i Sprawiedliwość w nowej kadencji polskiego będzie miało 194 posłów. Koalicja Obywatelska 157, Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe 65, Lewica 26, a Konfederacja 18 posłów.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wieści dla Tuska i opozycji? Tego mógł się nie spodziewać

 W tej sytuacji największe szansę na to, aby powołać nowy rząd, który byłby większościowy ma koalicja tworzona przez KO, Trzecią Drogę i także Lewicę, czyli ugrupowania, które przez ostatnie osiem lat znajdowały się w opozycji.

Reklama

Wybory parlamentarne: nowe informacje ze strony prezydenta

W poniedziałek nowe informacje w kwestii powołania nowego rządu przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych szef gabinetu prezydenta — Marcin Mastelarek.  Z jego wpisu wynika, że prezydent Andrzej Duda po przeprowadzeniu konsultacji i głębokim zastanowieniu miał podjąć decyzję dotyczącą tzw. „pierwszego kroku”.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Po przeprowadzeniu konsultacji i głębokim zastanowieniu, Prezydent @AndrzejDuda podjął już decyzję ws. tzw. pierwszego kroku. Decyzja jest ostateczna więc ścigającym się na apele do Prezydenta polecam spokojne oglądanie wieczornego orędzia – poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Marcin Mastelarek – szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama