0

Ważne słowa premiera. Chodzi o nowy rząd

Reklama

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o powierzeniu stworzenia nowego rządu Mateuszowi Morawieckiemu, który przez ostatnie lata stał na czele rządu obozu Zjednoczonej Prawicy. Do decyzji głowy państwa za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się wspomniany Mateusz Morawiecki.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

Miliony Polaków czekało na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy w kwestii powierzenia misji utworzenia rządu. Głowa państwa miała wybór między Mateuszem Morawieckim z Zjednoczonej Prawicy i Donaldem Tuskiem z Koalicji Obywatelskiej. Ostatecznie prezydent podjął decyzję o tym, że nowy rząd jako pierwszy będzie starać się stworzyć dotychczasowy szef Rady Ministrów, czyli Mateusz Morawiecki.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wieści dla Tuska i opozycji? Tego mógł się nie spodziewać

Po spokojnej analizie i przeprowadzonych konsultacjach postanowiłem powierzyć misję sformułowania rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Tym samym zdecydowałem o kontynuowaniu dobrej tradycji parlamentarnej, zgodnie z którą to zwycięskie ugrupowanie jako pierwsze otrzymuje szansę utworzenia rządu. Tak jak zapowiadałem w trakcie kampanii wyborczej i tak, jak to zawsze miało miejsce od czasu uchwalenia obowiązującej Konstytucji RP – wyjawił Andrzej Duda.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda powierzył misję stworzenia rządu

Do decyzji Andrzeja Dudy za pośrednictwem mediów społecznościowych zdecydował się odnieść Mateusz Morawiecki. W swoim wpisie szef Rady Ministrów zwrócił się do „parlamentarzystów, którzy na pierwszym miejscu stawiają Polskę”.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

15 października Rodacy opowiedzieli się za parlamentem, w którym nie dominuje jedna partia, ale w którym dominować ma współpraca – napisał Mateusz Morawiecki za pośrednictwem Twittera.

Misja, jaką powierzył mi prezydent
@AndrzejDuda, to wielki zaszczyt, ale i wyzwanie. Dziękuję @prezydentpl
za zaufanie. Zapraszam do współpracy wszystkich parlamentarzystów, którzy na pierwszym miejscu stawiają Polskę – dodał szef rządu Zjednoczonej Prawicy.

 

Źródło: Twitter, prezydent.pl

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama