0

Ważne słowa prezydenta. Chodzi o nowy rząd Morawieckiego

Reklama

W poniedziałek Andrzej Duda dokonał powołania prezesa Rady Ministrów i także Rady Ministrów. Prezydent RP zwrócił się także do szefa rządu Mateusza Morawieckiego i nowych ministrów.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

Patrzę na pana premiera i na obecnych tutaj panie i panów ministrów z radością. Są ku temu dwa powody. Po pierwsze w większości państwa znam, ale nie znam większości państwa jako ministrów, znam państwa jako ekspertów, jako ludzi, którzy do tej pory w drugiej linii pracowali, merytorycznie, wykonując powierzone im zadania, a dzisiaj podejmujecie państwo obok zakresu merytorycznego także i niezwykle odpowiedzialne, polityczne funkcje prowadzenia polskich spraw — powiedział prezydent.

Większość państwa znam, ale nie jako polityków, tylko jako ekspertów. Cieszy mnie ogromna reprezentacja pań w tym gabinecie — mówił prezydent. — Wierzę w to, że to jest przełom — dodał.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Drugi element: to bardzo młody gabinet. Cieszy mnie to, to dobrze. Jest czas wielkich wyzwań przed nami, że powinny one być podjęte przez ludzi młodych, energicznych — stwierdził premier.

Reklama

Andrzej Duda o nowym rządzie

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego ma aktualnie dwa tygodnie na przekonanie wystarczającej ilości parlamentarzystów, aby uzyskać od Sejmu wotum zaufania. Jednak nie brak opinii, że dla Prawa i Sprawiedliwości będzie do zadanie niemal niemożliwe do wykonania z powodu swojego stanu posiadanych posłów w nowej kadencji polskiego Sejmu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Przypomnijmy – Prawo i Sprawiedliwość wygrało tegoroczne wybory parlamentarne, lecz uzyskany wynik tym razem nie dał możliwości PiS na to, aby móc utworzyć samodzielny rząd. Partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 194 mandaty poselskie, gdzie sejmowa większość wynosi co najmniej 231.

Źródło: Onet

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Mocne słowa z Pałacu Prezydenckiego. To się opozycji nie spodoba

Reklama