0

Wcześniejsze wybory? Są wyniki nowego sondażu

Reklama

Przedterminowe wybory w Polsce? Pytanie na ten temat zadała w swoim nowym sondażu pracownia SW Research, którego wyniki opublikował portal „Rzeczypospolita”. Które rozwiązanie wybrało najwięcej ankietowanych?

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jest najnowszy sondaż poparcia. Wyniki wielu mogą zaskoczyć

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się 15 października zeszłego roku. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami. Jednak ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie samodzielnego rządu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Ważna wiadomość ze strony prezydenta. Jest komunikat

Misja stworzenia rządu przez Mateusza Morawieckiego zakończyła się niepowodzeniem. W tej sytuacji inicjatywa powołania nowej Rady Ministrów przeszła na trzy ugrupowania – Koalicję Obywstelską, Trzecią Drogę i Nową Lewicę, które razem uzyskały większość w Sejmie i utworzyły rząd, na którego czele stanął Donald Tusk, który wykonywał już obowiązki prezesa Rady Ministrów w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w latach

Reklama

Sondaż: przedterminowe wybory w Polsce?

„Czy Pani/Pana zdaniem w związku z konfliktem politycznym w Polsce powinny odbyć się przedterminowe wybory parlamentarne?” – takie pytanie zadała ankietowanym agencja SW Research. Wyniki sondażu opublikował w sobotę portal rp.pl, serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”. Wyniki wskazują, że najwięcej ankietowanych jest przeciwko opcji przeprowadzenia w Polsce przedterminowych wyborów parlamentarnych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika. Są nowe informacje

Przedterminowych wyborów chciałoby 29,2 proc. badanych. Przeciwnego zdania jest 43,5 proc. respondentów. Z kolei 27,3 proc. uczestników sondażu nie ma zdania na ten temat.

Przypomnijmy, że ostatnie wybory parlamentarne w Polsce, które odbyły się 15 października zeszłego roku wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Jednak ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie samodzielnego rządu.

Źródło: Wprost, RP.pl

POLECAMY RÓWNIEŻ: 

Co z Kamińskim i Wąsikiem? Są najnowsze informacje

Zaskakujący wpis Klarenbacha. Wszystko jest raczej jasne

Widzowie będą zachwyceni. Kolejny znany dziennikarz w TV Republika

Stanowcze słowa prezydenta. Chodzi o Kamińskiego i Wąsika

Jest reakcja ze strony prezydenta. Padła ważna wiadomość

Reklama