0

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda Telewizji Polskiej

Reklama

Bardzo smutna wiadomość obiegła media – nie żyje Józef Kazimierz Hendzel – polski tłumacz języka migowego, który w latach 1982 do 2015 przekładał na język migowy wszelakiego rodzaju audycje emitowane w Telewizji Polskiej. Przykrą informacje o jego śmierci przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Polski Związek Głuchych, w którym Józef Hendzel przez wiele lat wykonywał obowiązki sekretarza.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Reklama

Nie żyje Józef Kazimierz Hendzel – wieloletni polski tłumacz języka migowego, którego mogą bardzo dobrze znać widzowie TVP za sprawą licznych audycji publicznego nadawcy, w trakcie których przekładał padające słowa na język migowy. Hendzel był także autorem słowników języka migowego.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Przykrą wiadomość na temat jego śmierci przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Polski Związek Głuchych, w którym Hendzel przez wiele lat wykonywał obowiązki sekretarza. Znana jest data ostatniego pożegnania legendarnego polskiego tłumacza migowego.

Reklama

Nie żyje Józef Kazimierz Hendzel

– Z żalem i smutkiem zawiadamiamy, że zmarł długoletni Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych Józef Kazimierz Hendzel – czytamy w komunikacie Polskiego Związku Głuchych zamieszczonego na Facebooku.

POLECAMY TAKŻE: Śmierć Anastazji w Grecji. Zapadła bardzo ważna decyzja

Z dalszych informacji przekazanych przez Związek wynika, że ostatnie pożegnanie legendarnego tłumacza migowego Telewizji Polskiej odbędzie się 26 czerwca o godz. 12:00.

— Pogrzeb odbędzie się w dniu 26 czerwca 2023 roku o godzinie 12.00, Msza święta w Kościele św. Katarzyny ul. Fosa 17.
O godzinie 13:00 uroczystość na cmentarzu na Służewcu, ul. Wałbrzyska – poinformował Polski Związek Głuchych Zarząd Główny.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

W latach 1982-2015 Józef Hendzel przekładał na język migowy wiele dobrze znanych audycji emitowanych na antenie Telewizji Polskiej. Wśród nich były m.in. programy informacyjne: „Dziennik telewizyjny”, „Echa tygodnia”, „Panorama” czy „Serwis Info” i seriale: „M jak miłość” czy „Na dobre i na złe”. Tłumaczył też „Słowo na niedzielę” oraz pielgrzymki Jana Pawła II i Benedykta XVI do Polski – wskazał profil telenostalgia na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TeleNostalgia (@tele.nostalgia)

Źródło: RMF FM, Polski Związek Głuchych, Telenostalgia

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama