0

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje popularny polski aktor

Reklama

Nie żyje znany polski aktor Andrzej Precigs, który w ostatnich latach zasłynął z występów w popularnym serialu Telewizji Polskiej „M jak Miłość”, gdzie wcielił się w postać Zbigniewa Filarskiego – serialowego ojca Kingi Zduńskiej (Katarzyna Cichopek). Wiadomość o śmierci artysty pojawiła się na facebookowej stronie Związku Artystów Scen Polskich.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Andrzej Seweryn na znanym festiwalu. Pojawiła się zdecydowa reakcja [WIDEO]

Reklama

Andrzej Precigs urodził się 22 sierpnia 1949 roku w Warszawie. Jego debiut teatralny nastąpił w 1972 roku w roli Walka-Walentego w „Turoniu” w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie. W tym samym roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi.

POLECAMY TAKŻE: Tego mało kto się spodziewał. Znana dziennikarka wraca do TVP

W latach 1972-74 rozpoczął pracę w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie, później – w latach 1974-78 – występował w Teatrze im. Jaracza w Łodzi. W latach 1978-80 występował na scenie warszawskiego Teatru Reduta 77, następnie w latach 1981-82 w Teatrze Polskim w Warszawie. Potem, w latach 1982 – 1987 aktor warszawskiego Teatru Na Targówku, w latach 1987-96 Teatru Nowego w Warszawie.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Andrzej Precigs zmarł w sobotę 26 sierpnia w wieku 74 lat. O jego śmierci poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

Reklama

Nie żyje Andrzej Precigs

Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs – wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz były prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu.. – czytamy na profilu Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Polecamy również: Zaskakujące informacje ws. Jerzego Stuhra. Takich słów mało kto się spodziewał

Andrzej Precigs w ostatnich latach zasłynął przede wszystkim z gry w popularnym serialu Telewizji Polskiej „M jak Miłość”, gdzie wcielił się w postać Zbigniewa Filarskiego – serialowego ojca Kingi Zduńskiej (Katarzyna Cichopek). W ostatnim czasie aktor wystąpił także w takich produkcjach jak: „Na dobre i na złe”, „Wojenne dziewczyny”, „Przyjaciółki” i również „Prawo Agaty”.

Źródło: Film Polski, Związek Artystów Scen Polskich.

Foto: Pixabay.com

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama