0

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje popularny polski aktor

Reklama

Smutna wiadomość obiegła media – nie żyje znany aktor polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy Jakub Ulewicz. Smutną wiadomość na temat śmierci artysty przekazał Teatr Polski w Bydgoszczy. „Trudno nam uwierzyć w to, co się stało, jeszcze trudniej o tym pisać” – napisano w oficjalnym komunikacie.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Reklama

Jakub Ulewicz był dobrze znany widzom Telewizji Polskiej. Na antenie publicznego nadawcy wystąpił w popularnych serialach: „M jak Miłość”, „Barwy Szczęścia”, czy również „Korona królów”.

POLECAMY TAKŻE: Tego mało kto się spodziewał. Znana dziennikarka wraca do TVP

Urodził się 30 marca 1967 roku w Poznaniu. Były synem Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz – aktorki znanej z gry w serialu „Niania” i Wacława Ulewicza.

W 1989 roku skończył studia na Wydziale Aktorskim PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W 1991 roku zadebiutował na scenie Teatru Nowego w Poznaniu rolą Kopyrdy w spektaklu „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

POLECAMY TAKŻE: Przykra wiadomość. Nie żyje popularny aktor znany z legendarnego filmu

W trakcie swojej kariery wystąpił w wielu znanych krajowych produkcjach, wśród których możemy wymienić: : „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Korona królów”, „Korona królów. Jagiellonowie”, „Echo serca”, „Na Wspólnej”, „Ojciec Mateusz”, „Blondynka”, „Fala zbrodni”, „Kryminalni”, „Tylko miłość”, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe” czy „Klan”. Pojawił się też w filmach: „Mój Nikifor”, „Bez litości”, „Generał Nil”, „Lincz” czy „Wesele” z 2021 roku.

Z przekazanych informacji wynika, że Jakub Ulewicz zmarł we wtorek 27 czerwca w wieku 56 lat.

Reklama

Nie żyje Jakub Ulewicz

Smutną wiadomość o śmierci Jakuba Ulewicza przekazał Teatr Polski w Bydgoszczy.

POLECAMY TAKŻE: Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje popularny aktor

Trudno nam uwierzyć w to, co  się stało, jeszcze trudniej o tym pisać i próbować wyrazić nasze uczucia. Z ogromnym bólem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi, Aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy Jakuba Ulewicza, który odszedł 27 czerwca 2023 roku. To niewyobrażalna strata dla polskiego teatru, który żegna wybitnego Aktora i Artystę. To wielka pustka dla naszego zespołu, który stracił Przyjaciela. W obliczu tragedii nasze myśli kierujemy w stronę najbliższych Kuby, którym przekazujemy najszczersze kondolencje i wyrazy wsparcia – czytamy w komunikacie Teatru.

Kuba był związany z Teatrem Polskim w Bydgoszczy od 2004 roku. Na scenie naszego Teatru stworzył ponad czterdzieści wspaniałych ról. W ostatnim czasie bydgoska publiczność mogła go podziwiać w spektaklach: „Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach” w reż. Anny Smolar, „Komediantka” w reż. Anity Sokołowskiej, oraz „Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele” w reż. Jędrzeja Piaskowskiego – czytamy.

Źródło: Teatr Polski w Bydgoszczy, RMF FM

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama