0

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana polska aktorka i gwiazda serialu Telewizji Polskiej

Reklama

Barbara Lityńska nie żyje. Aktorka zasłynęła między innymi z gry w popularnym polskim serialu „Głęboka woda”, który został pierwszy raz wyemitowany na antenie Telewizji Polskiej w grudniu 2011 roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: To już oficjalnie koniec. Znany polski skoczek nagle zakończył karierę (WIDEO)

Reklama

To w nim Lityńska wcieliła się w postać Matyldy. Była jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek z zespołem Downa. Wiadomość o śmierci artystki przekazał Teatr 21 za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Barbara Lityńska miała 51 lat. Prywatnie jej ojcem był – Jan Lityński – polski polityk, publicysta, obrońca praw człowieka, dysydent i więzień polityczny i działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, członek Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”, który zmarł 21 lutego 2021 roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Niesamowite co zrobił Dawid Kubacki. Kibice mogą być zachwyceni (WIDEO)

Ojciec aktorki zmarł w tragicznych okolicznościach. Polityk wskoczył do rzeki, aby ratować swojego psa, lecz utonął.

Byłeś super tatą. Byłeś dla mnie dobrym ojcem. Gdy miałam operację oka, byleś ze mną. Gdy tego potrzebowałam, zawsze w ważnych chwilach byłeś ze mną. Za to Ci dziękuję — pożegnała wówczas swojego ojca Barbara Lityńska.

Reklama

Nie żyje Barbara Lityńska

Barbara Lityńska od kilku lat była związana z Teatrem 21, który tworzą osoby z zespołem Downa. Artysta wystąpiła także w znanym serialu emitowanym w TVP – „Głęboka woda”, gdzie wcieliła się w postać Matyldy. Była bohaterką reportażu telewizyjnego „Uśmiech do życia”. Z informacji Teatru 21 wynika, że Barbara Lityńska zmarła po długiej chorobie.

POLECAMY TAKŻE: Dramat Karola Strasburgera. Gwiazdor TVP napisał o tym wprost

Kochani, ze złamanymi sercami, dzielimy się z Wami najsmutniejszą wieścią, że Nasza Najdroższa i Niezastąpiona Aktorka, Poetka i Rewolucjonistka Barbara Lityńska, po długiej chorobie odeszła dzisiaj rano.  Barbaro, Basiu, Baśka – zawsze będziesz z nami! Na każdej scenie świata! – poinformował Teatr 21.

Źródło: Onet

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama