0

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

Nie żyje Roman Garbowski – polski aktor znany z takich serialowych produkcji jak „Plebania”, „Na dobre i na złe” i również filmu „Pianista” w reżyserii Romana Polańskiego. Smutną wiadomość o śmierci artysty przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Teatr Lubuski w Zielonej Górze.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Roman Garbowski zmarł 18 kwietnia. Aktor w trakcie swojej kariery zagrał w dobrze znanych serialach Telewizji Polskiej — „Na dobre i na złe” i również w serialu „Plebania”. W 2002 roku wystąpił w popularnym filmie Romana Polańskiego „Pianista”, gdzie wcielił się w postać kupca na bazarze sprzedającego naftalinę.

Poza tym wystąpił również w takich produkcjach jak: „8 w poziomie”, „Tempelhof. Brama do wolności” i „Dzień, w którym umrę”. Garbowski był także reżyserem teatralnym.

POLECAMY TAKŻE: Trudno powstrzymać łzy. Kubacki zdecydował się na mocne wyznanie

Karierę rozpoczynał jako lalkarz w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. W latach 70-tych występował na Scenie Lalkowej Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, w latach 80-tych w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. W połowie lat 80-powrócił do Lubuskiego Teatru z Zielonej Górze. Od roku 1997 prowadził w Zielonej Górze Studio Teatralne „Komedianci”.

Reklama

Nie żyje Roman Garbowski

Wiadomość o śmierci Romana Garbowskiego przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Teatr Lubuski w Zielonej Górze.

POLECAMY TAKŻE: Nowe informacje ws. Klarenbacha. Jest reakcja ze strony TVP

Z przykrością informujemy, że zmarł Roman Garbowski – aktor i reżyser teatralny.
Karierę rozpoczynał jako lalkarz w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. W latach 70-tych wraz z żoną Janiną Janiak-Garbowską występował na Scenie Lalkowej Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze – poinformował Teatr w Zielonej Górze.

Zielonogórska publiczność zna Romana Garbowskiego z ról, m.in.: Dżepetta w „Pinokio, czyli przygody drewnianego pajacyka”, Bagażowego w „Słudze dwóch panów”, Gralona w „Balladynie”, Spiskowca i Prezesa w „Kordianie” oraz wielu innych
Rodzinie i bliskim Romana Garbowskiego przekazujemy wyrazy współczucia – czytamy.

Źródło: Encyklopedia Teatru Polskiego, Plotek, Teatr Lubuski w Zielonej Górze.

POLECAMY TAKŻE:

Na to czekali widzowie. Gwiazda TVP wraca do popularnego programu

Na to czekali widzowie TVP. Nowe nieoficjalne informacje ws. Adriana Klarenbacha

Co dalej z Adrianem Klarenbachem? Wymowny opis dziennikarza TVP (FOTO)

Znany aktor nie żyje. Szokujące okoliczności śmierci

Znany dziennikarz zaatakował Straż Graniczną. Właśnie zapadł wyrok sądu

Reklama