0

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

Smutna wiadomość obiegła media – nie żyje znany aktor Wincenty Grabarczyk, który dał się poznać między innymi za sprawą swojej gry w popularnym od lat serialu TVP „Klan”. Artysta w ostatnich latach był związany z Teatrem Kwadrat, który poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o jego śmierci.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca sytuacja w programie TVP. Prowadzący nagle pokazał wymowny gest (WIDEO)

Reklama

Wincenty Grabarczyk przyszedł na świat w 1931 roku. W roku 1953 ukończył Katowickie Studio Dramatyczne, a już  rok wcześniej zadebiutował na deskach Teatru Śląskiego. w trakcie swojej kariery występował również na deskach Teatru Nowego w Zabrzu, Teatru Zagłębie w Sosnowcu i także w Teatrze Wybrzeże.

POLECAMY TAKŻE: Jan Englert usłyszał szokującą diagnozę. Poruszające słowa znanego aktora

Od 2001 roku był związany z Teatrem Kwadrat. Naromiast przez trzy lata od 1993-1996 roku pełnił obowiązki dyrektora artystycznego w Teatrze Nowym w Zabrzu.

Wincenty Grabarczyk wystąpił również w znanych polskich filmach i serialach. W tej pierwszej kategorii można wymienić między innymi: „Zaczarowany rower”, „Jest mi lekko”, „Urodzony po raz trzeci, „Niech żyje miłość” i także „Angelus”.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

Wincenty Grabarczyk wystąpił również dobrze znanych polskich serialach: „Dom”, „Lokatorzy”, Niania”. Widzowie mogą szczególnie dobrze pamiętać jego rolę Jeremiasza Bałucki w serialu „Klan”, którego emisja odbywa się od lat na antenie TVP. Wincenty Grabarczyk był ojcem aktora Andrzeja Grabarczyka, który do dziś gra w serialu „Klan”.

Reklama

Nie żyje Wincenty Grabarczyk

Wiadomość o śmierci aktora przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Teatr Kwadrat.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

– Z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor Wincenty Grabarczyk […]. Od 2001 roku Wincenty Grabarczyk pracował jako aktor Teatru Kwadrat. Wspaniały i serdeczny kolega, wybitny aktor. Nigdy nie zapomnimy twojej mistrzowskiej scenicznej obecności w takich chociażby sztukach, jak 'Ciotka Karola 3.0′, 'Mój przyjaciel Harvey’, 'Ośle lata’ czy 'Mayday2′, ani również Twojej serdecznej, przyjacielskiej zakulisowej obecności w naszej pracy i życiu – czytamy.

Źródło: wp.pl, Teatr Kwadrat

Foto: Pixabay.com

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama